Remont - poradnik

Jakie kolory ścian w małym mieszkaniu?

Jeśli mamy małe mieszkanie jest kilka trików, aby je optycznie powiększyć m.in. kolor ścian. Aby odświeżyć i pomalować ściany w bardzo małym mieszkaniu, powinniśmy odpowiednio dobrać kolory. Aby pomieszczenie wydawało się większe, wybierzmy jasne kolory.

jasny kolor ścian

Jakie prace obejmuje renowacja fundamentu?

pęknięty fundamentPrace renowacyjne to jedne z najtrudniejszych prac budowlanych. W ich zakres może wchodzić wiele czynności. Należą do nich przede wszystkim: odtworzenie izolacji poziomej i pionowej, rozwiązanie problemów związanych z obecnością w zawilgoconym murze związków soli, osuszanie obiektu, naprawa elewacji, zmiana sposobu odprowadzenia wód opadowych. Ze względu na dość wysokie koszty kompleksowej renowacji fundamentów – prace można podzielić na etapy. Trzeba jednak pamiętać, że etapy te powinny zostać rozplanowane w taki sposób, aby przerwy pomiędzy nimi nie powodowały zniszczeń w pracach już zakończonych. Podczas renowacji fundamentów zupełnie nieopłacalne jest oszczędzanie na jakości zastosowanego materiału.

Jak odmienić stare płytki?

Szybkim i niedrogim sposobem na odnowienie starych gładkich, kafelków jest pomalowanie ich farbą w różne wzory. Wystarczy wyciąć dowolny szablon przykleić go do ściany i pomalować.

Zobacz także