Materiały wykończeniowe - poradnik

Jak szybko i niedrogo ozdobić ścianę?

Jednym ze stosunkowo niedrogich sposobów na ozdobienie ścian są naklejki ścienne.

Co oznaczają symbole na płytach gipsowo-kartonowych?

płyta karton gipsSą to skróty, które określają rodzaje płyt a tym samym sposób ich wykorzystania. Pochodzą z Polskiej Normy PN-B-79405 Płyty gipsowo-kartonowe i oznaczają:
GKB - płyta gipsowo-kartonowa zwykła,
GKF - płyta gipsowo-kartonowa ogniochronna,
GKBI - płyta gipsowo-kartonowa impregnowana,
GKFI - płyta gipsowo-kartonowa ogniochronna impregnowana.

Jak wybrać fototapetę?

fototapetaJeśli chcemy zmienić i odświeżyć nasze mieszkanie, dobrym pomysłem jest powieszenie fototapety. Warto jednak pamiętać, że ozdobi ona nasze mieszkanie, pod warunkiem że znajdzie się na jednej, góra dwóch ścianach (np. w różnych pomieszczeniach). Większa ilość będzie po prostu źle wyglądać.

Zanim zakupimy fototapetę powinniśmy zastanowić się gdzie ją powiesimy, a w związku z tym co ma przedstawiać i w jakich być kolorach. Pamiętajmy, że do małych, wąskich i słabo oświetlonych pomieszczeń nie powinniśmy wybierać tapety bardzo ciemnej żeby nie przytłoczyła wnętrza. Powinniśmy również dobrze się zastanowić zanim kupimy tapetę dużych rozmiarów
w jaskrawych kolorach. Jeśli nie mamy odpowiednio dużo miejsca i sporej odległości pomiędzy ścianami, taki wzór może dość szybko zacząć nas męczyć. Pamiętajmy, że dobrze dobrana fototapeta potrafi ożywić wnętrze, dodać mu charakteru i uroku, dlatego warto aby wybór był przemyślany.

Zobacz także