Materiały wykończeniowe - poradnik

Jak przygotować podłoże pod płytki ceramiczne?

Przed przystąpieniem do układania płytek trzeba dokładnie oczyścić podłoże z kurzu, brudu, pyłu i resztek starej farby. Odpadające fragmenty tynku trzeba skuć, a następnie wypełnić. Chłonne powierzchnie trzeba zagruntować.

Jak wybrać fototapetę?

fototapetaJeśli chcemy zmienić i odświeżyć nasze mieszkanie, dobrym pomysłem jest powieszenie fototapety. Warto jednak pamiętać, że ozdobi ona nasze mieszkanie, pod warunkiem że znajdzie się na jednej, góra dwóch ścianach (np. w różnych pomieszczeniach). Większa ilość będzie po prostu źle wyglądać.

Zanim zakupimy fototapetę powinniśmy zastanowić się gdzie ją powiesimy, a w związku z tym co ma przedstawiać i w jakich być kolorach. Pamiętajmy, że do małych, wąskich i słabo oświetlonych pomieszczeń nie powinniśmy wybierać tapety bardzo ciemnej żeby nie przytłoczyła wnętrza. Powinniśmy również dobrze się zastanowić zanim kupimy tapetę dużych rozmiarów
w jaskrawych kolorach. Jeśli nie mamy odpowiednio dużo miejsca i sporej odległości pomiędzy ścianami, taki wzór może dość szybko zacząć nas męczyć. Pamiętajmy, że dobrze dobrana fototapeta potrafi ożywić wnętrze, dodać mu charakteru i uroku, dlatego warto aby wybór był przemyślany.

Płyty drewnopochodne – rodzaje

zdjęcie 1Drewno jest surowcem znanym i chętnie stosowanym w różnych dziedzinach. Przetworzone – służy także do wyrobu z niego innych, równie przydatnych wyrobów. Płyty drewnopochodne to popularne sklejki, płyty wiórowe, wiórowo – cementowe, płyty OSB, paździerzowe, wiórowo – paździerzowe oraz płyty pilśniowe. Wymienione rodzaje płyt drewnopochodnych różni od siebie postać zastosowanego przy produkcji surowca oraz sposób ich wytwarzania. Wszystkie wyroby drewnopochodne mają szerokie spektrum zastosowania i prawie wszystkie znajdują uznanie ich późniejszych użytkowników.

Zobacz także