Remont - poradnik

Jak przedłużyć trwałość farby malarskiej?

farba malarskaTrwała powłoka malarska, która wytrzyma wiele sezonów eksploatacji to nie tylko kwestia dobrej farby. Pod mocną powłoką malarską musi się kryć jeszcze mocniejsze podłoże. Prawidłowo przygotowane zapewni trwałość wymalowania, pozwoli na oszczędności w zakresie ilości zużytej farby i skróci czas remontu. Dlatego też przed malowaniem ściany konieczne jest ich gruntowanie, które ujednolica powierzchnię podłoża, zmniejsza jego chłonności oraz poprawia przyczepności farby nawierzchniowej. Ważną rolą preparatów gruntujących jest również tworzenie bariery wodoodpornej w pomieszczeniach, w których występuje podwyższona wilgotność powietrza.

Jakie prace obejmuje renowacja fundamentu?

pęknięty fundamentPrace renowacyjne to jedne z najtrudniejszych prac budowlanych. W ich zakres może wchodzić wiele czynności. Należą do nich przede wszystkim: odtworzenie izolacji poziomej i pionowej, rozwiązanie problemów związanych z obecnością w zawilgoconym murze związków soli, osuszanie obiektu, naprawa elewacji, zmiana sposobu odprowadzenia wód opadowych. Ze względu na dość wysokie koszty kompleksowej renowacji fundamentów – prace można podzielić na etapy. Trzeba jednak pamiętać, że etapy te powinny zostać rozplanowane w taki sposób, aby przerwy pomiędzy nimi nie powodowały zniszczeń w pracach już zakończonych. Podczas renowacji fundamentów zupełnie nieopłacalne jest oszczędzanie na jakości zastosowanego materiału.

Jak malować ściany?

Malowanie ścian warto zacząć dopiero po wyschnięciu sufitu. Rozpocznij od malowania narożników małymi wałkami (pędzle mogą zostawiać smugi). Pozostałą powierzchnię ścian maluj dużym wałkiem. Pierwszą warstwę można nakładać ruchem krzyżowym od góry do dołu. Powtórne malowanie wykonuj ruchem prostopadłym do podłogi (od góry do dołu).

malowanie ścian

Zobacz także