Remont - poradnik

Jak odmienić stare płytki?

Szybkim i niedrogim sposobem na odnowienie starych gładkich, kafelków jest pomalowanie ich farbą w różne wzory. Wystarczy wyciąć dowolny szablon przykleić go do ściany i pomalować.

Jakie prace obejmuje renowacja fundamentu?

pęknięty fundamentPrace renowacyjne to jedne z najtrudniejszych prac budowlanych. W ich zakres może wchodzić wiele czynności. Należą do nich przede wszystkim: odtworzenie izolacji poziomej i pionowej, rozwiązanie problemów związanych z obecnością w zawilgoconym murze związków soli, osuszanie obiektu, naprawa elewacji, zmiana sposobu odprowadzenia wód opadowych. Ze względu na dość wysokie koszty kompleksowej renowacji fundamentów – prace można podzielić na etapy. Trzeba jednak pamiętać, że etapy te powinny zostać rozplanowane w taki sposób, aby przerwy pomiędzy nimi nie powodowały zniszczeń w pracach już zakończonych. Podczas renowacji fundamentów zupełnie nieopłacalne jest oszczędzanie na jakości zastosowanego materiału.

Jak przedłużyć trwałość farby malarskiej?

farba malarskaTrwała powłoka malarska, która wytrzyma wiele sezonów eksploatacji to nie tylko kwestia dobrej farby. Pod mocną powłoką malarską musi się kryć jeszcze mocniejsze podłoże. Prawidłowo przygotowane zapewni trwałość wymalowania, pozwoli na oszczędności w zakresie ilości zużytej farby i skróci czas remontu. Dlatego też przed malowaniem ściany konieczne jest ich gruntowanie, które ujednolica powierzchnię podłoża, zmniejsza jego chłonności oraz poprawia przyczepności farby nawierzchniowej. Ważną rolą preparatów gruntujących jest również tworzenie bariery wodoodpornej w pomieszczeniach, w których występuje podwyższona wilgotność powietrza.

Zobacz także