Materiały wykończeniowe - poradnik

Czym zabudować dolną część balkonu?

zdjęcie 1Jeśli zdecydujemy się na wykonanie zabudowy od wysokości balustrady balkonu do sufitu – powierzchnię ściany poniżej   trzeba zabudować innym materiałem. Do powyższego celu nadaje się wiele materiałów wykończeniowych. Można wykorzystać płyty z poliwęglanu komorowego, szkło hartowane lub panele z PCV. Ostatnie z wymienionych są bardzo praktyczne w użytkowaniu, a ponadto niewiele kosztują. Ławo utrzymać je w czystości, są odporne na działanie wody opadowej i nie niszczeją po krótkim czasie. Dodatkowo, wyglądają estetycznie, stwarzając szczelną zabudowę dolnej części balkonu.

Czy farba strukturalna zamaskuje pęknięcia na ścianie?

malowanie ścianTo zależy przede wszystkim od tego, czy pęknięcia te sięgają jedynie warstwy tynku, czy są wynikiem uszkodzenia muru. W drugim przypadku, nie tylko farba, ale i nowy tynk nic nie zmieni. Tu potrzebna jest porada dobrego inżyniera budowlanego i poważne naprawy konstrukcji domu.
Pęknięcia tynku i rysy można zamaskować farbą strukturalną pod warunkiem, że tynk nie odspoił się od ściany, na przykład w rezultacie zawilgocenia. Rysy możliwe do ukrycia pod powłoką z farby strukturalnej nie powinny być głębsze niż 2-3 mm. Tylko niektóre farby tego rodzaju ukryją głębsze rysy, pęknięcia lub nierówności.

Jak szybko i niedrogo ozdobić ścianę?

Jednym ze stosunkowo niedrogich sposobów na ozdobienie ścian są naklejki ścienne.

Zobacz także