ukryj

Porady budowlane

Jak kłaść fugi?

Czytaj więcej: , , , , , , , ,

Jeżeli zdecydowaliśmy się na samodzielne położenie płytek, to kolejną rzeczą jaką musimy wykonać jest fugowanie. Będą potrzebne nam do tego następujące rzeczy: fuga, szpachelka, gąbka, packa z filcem i packa z gąbką. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie płytek z nadmiaru kleju, umycie ich i wysuszenie. Następnie przygotowujemy fugę zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniu. Kiedy skończymy przygotowywać fugę, bierzemy packę z filcem i nakładamy ją pomiędzy płytki, starając się jak najmniej zabrudzić same płytki. Fugując płytki znajdujące się na podłodze używamy packi z gąbką. Po nałożeniu, chwilkę odczekujemy,  bierzemy gąbkę, odrobinę moczymy ją w letniej wodzie, tak aby była wilgotna i czyścimy zabrudzone płytki. Na koniec warto zabezpieczyć płytki i fugi specjalnym preparatem. Dzięki niemu będą one miały większą odporność na wilgoć, parę wodną i mniej się brudziły.

Jakie prace obejmuje renowacja fundamentu?

Czytaj więcej: , , , ,

pęknięty fundamentPrace renowacyjne to jedne z najtrudniejszych prac budowlanych. W ich zakres może wchodzić wiele czynności. Należą do nich przede wszystkim: odtworzenie izolacji poziomej i pionowej, rozwiązanie problemów związanych z obecnością w zawilgoconym murze związków soli, osuszanie obiektu, naprawa elewacji, zmiana sposobu odprowadzenia wód opadowych. Ze względu na dość wysokie koszty kompleksowej renowacji fundamentów – prace można podzielić na etapy. Trzeba jednak pamiętać, że etapy te powinny zostać rozplanowane w taki sposób, aby przerwy pomiędzy nimi nie powodowały zniszczeń w pracach już zakończonych. Podczas renowacji fundamentów zupełnie nieopłacalne jest oszczędzanie na jakości zastosowanego materiału.

Jaki wałek do malowania?

Czytaj więcej: , , , , ,

wałek do malowaniaJeśli zdecydowaliśmy się na samodzielne pomalowanie ścian, warto zrobić to przy użyciu wałka. Dzięki niemu zużyjemy mniej farby, nie będziemy mieć zacieków, a samo malowanie przebiegnie szybciej. Malowanie pędzlem wymaga nie lada umiejętności i zajmuje sporo czasu. Pamiętajmy tylko o kupieniu odpowiedniego rodzaju wałka do malowanych powierzchni. Warto wiedzieć, że wałki sznurkowe przeznaczone są do ścian chropowatych, natomiast do zwykłych warto zakupić wałek
z gęstym poszyciem zrobionym z poliakrylowego sznurka. Można je dość łatwo odróżnić, gdyż są miękkie i puszyste. Pamiętajmy także, aby dobrać odpowiednią wielkość wałka do powierzchni jaką mamy zamiar malować.

Urządzone.pl

E-łazienki

E-okna

E-mieszkanie

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter