Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o. marka Weber

Producenci / Importerzy

ul. Cybernetyki 21, 02-677 Warszawa, mazowieckie

Oceń firmę
4,00 / 6 głosów
Dodany 02.02.2010, 08:40
Opis Galeria Cenniki Instrukcje
Spółki Saint-Gobain Weber Terranova oraz maxit połączyły się. Od 2 lutego 2009 będą kontynuowały działalność w ramach Saint-Gobain Construction Products Polska pod marką Weber. Fuzja ta jest kolejnym etapem procesu tworzenia w Polsce jednej, stabilnej organizacji, skupiającej producentów materiałów budowlanych z rodziny Saint-Gobain. Pierwszymi członkami tej nowej struktury zostały firmy Isover i Rigips oraz Ecophon.

Przez wiele lat spółki Saint-Gobain Weber Terranova i maxit pracowały na swoją pozycję rynkową oddzielnie, podążając odmiennymi drogami, gromadząc różnorodne doświadczenia, przyjmując różne modele działania na rynku.

Spółka Saint Gobain Weber Terranova weszła na polski rynek 14 lat temu (jako Terranova Industria Polska). Specjalizowała się w produkcji materiałów elewacyjnych: systemów ociepleniowych, tynków szlachetnych, farb fasadowych, a także klejów do glazury i produktów przeznaczonych do renowacji. Stała się jednym z wiodących producentów w branży, budując 6 nowoczesnych (wyposażonych we własne oczyszczalnie) zakładów: w Gdyni, Tarnowie Podgórnym, Ostrowcu Świętokrzyskim, Łodzi, Warszawie i Chorzowie.

Firma maxit rozpoczęła działalność na rynku polskim w 1995 roku (pod nazwą Optiroc), wprowadzając do kraju zaawansowane technologicznie, ekologiczne, skandynawskie materiały budowlane, początkowo z zakresu chemii budowlanej, a następnie także keramzyt i system budowania Optiroc Blok. Wyroby powstawały w dwóch fabrykach suchych zapraw (w Górze Kalwarii i Wrocławiu) oraz wytwórni keramzytu (w Gniewie). Ważnym etapem rozwoju firmy stało się połączenie ze spółką Deitermann Polska. Marka maxit znana jest na rynku przede wszystkim z technologii w zakresie: podkładów podłogowych i posadzek przemysłowych, rozwiązań do pomieszczeń mokrych, zapraw murarskich, tynków, a także keramzytu i wyrobów wytwarzanych na jego bazie. Marka DEITERMANN to wysokiej jakości materiały, które składają się na specjalistyczne systemy technologiczne przeznaczone do: naprawy i ochrony konstrukcji żelbetowych i murowych w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, komunikacyjnym; izolacji przeciwwodnych, uszczelnień i zabezpieczeń budynków, zbiorników (w tym także wody pitnej), oczyszczalni ścieków, budowli hydrotechnicznych, podziemnych itd.; naprawy, wzmacniania i wykonywania posadzek w obiektach przemysłowych, użyteczności publicznej, magazynach, garażach itd.; układania i renowacji płytek okładzinowych w pomieszczeniach mokrych, basenach, na tarasach i balkonach; wykonywania konserwacji naprawy różnych rodzajów pokryć dachowych.
Izolacja podłogi na gruncie Bezspoinowa hydroizolacja
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
Meble "Szyte" Na Miare

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Magnacka

00-950 Warszawa

mazowieckie

Meble na wymiar - kuchnie, szafy, garderoby, komody , biurka itp.…

Adres Opis

grochowska 353

03-822 Warszawa

mazowieckie

Backsplash.pl™ Specjalizujemy się w produkcji paneli szklanych…

BAUTECH

Producenci / Importerzy

Adres

Staszica 25

05-500 Piaseczno

mazowieckie

Zobacz także