Zaprawa murarska w piance

0
Zaprawa murarska w piance

zaprawa murarskaSpecjalistyczna zaprawa murarska, którą dzisiaj prezentujemy pozwala rozpocząć sezon budowlany już wczesną wiosną, a nawet już pod koniec zimy
w temperaturze -5ºC.

Zastosowanie tradycyjnych zapraw murarskich pozwala na prace budowlane w temperaturze powyżej 5ºC co daje 7 miesięczny okres na wykonanie prac murarskich. W wypadku zaprawy Porotherm DRYFIX czas ten wydłuża się o kilka miesięcy. Jest ona konfekcjonowana w puszkach pod ciśnieniem. Nakładana jest na warstwę cegieł za pomocą pistoletu. Pozwala także zredukować koszty, lepiej zaplanować harmonogram robót i wykorzystać tzw.: "martwy okres". Skraca czas przygotowania zaprawy i wykonania ściany. Ściana wykonana na prezentowanej zaprawie uzyskuje deklarowane przez producenta parametry wytrzymałościowe dosyć szybko, a po 48 godzinach można kontynuować prace budowlano-wykończeniowe.

Zalety wykorzystania zaprawy Porotherm DRYFIX:

  • zaprawy nie trzeba przygotowywać,
  • łączenie pustaków jest dużo szybsze,
  • mury można obciążać zaledwie po 2 dobach,
  • prace murarskie można prowadzić także zimą czy wczesną wiosną.

nakładanie zaprawy murarskiej za pomocą pistoletuprace murarskie

Szeroki asortyment cegieł Protherm DRYFIX pozwala na wybudowanie ścian jednowarstwowych (ścian, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia), ścian zewnętrznych z dociepleniem, ścian wewnętrznych nośnych, działowych i osłonowych.
System Porotherm DRYFIX został już wielokrotnie nagrodzony za najwyższy poziom jakości
i najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne m.in. Złotym Medalem MTP Budma 2011 czy statuetką TopBuilder 2011. Co więcej, Instytut Techniki Budowlanej (ITB) przyznał produktowi Deklaracje Środowiskową II typu „EKO ITB – przyjazny wyrób”. Dokument ten opracowano zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 14021:2002. Potwierdza on, że produkt wolny jest od substancji szkodliwych i niebezpiecznych. Oznakowanie to gwarantuje istotne właściwości ekologiczne materiału budowlanego i jego ograniczony do minimum negatywny wpływ na środowisko.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Wienerberger

Polecamy Ci również

Zobacz także