Wybieramy system ociepleń

Wśród najbardziej popularnych na rynku systemów ociepleń znajdują się rozwiązania oparte o warstwę izolacyjną ze styropianu (białego i grafitowego) oraz wełnę mineralną (w płytach i tzw. lamelową). Dodatkowo, liderzy w branży oferują rozwiązania typu „premium” wykorzystujące polistyren ekstrudowany lub płyty z piany fenolowej.

Jak nie pogubić się przy wyborze systemu? Na co należy zwracać uwagę? Jakimi kryteriami należy się kierować? Jaki materiał wybrać, by termoizolacja naszego domu była trwała i skuteczna?

jaki materiał wybrać, by termoizolacja naszego domu była trwała i skuteczna?Jakimi kryteriami należy się kierować?

Aby ułatwić wybór rozwiązania, w tym optymalnego materiału izolacyjnego, Weber stworzył systemy weber.therm uwzględniające nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania klientów. „Wszystko mówiące” nazwy poszczególnych rozwiązań odpowiadają głównym obszarom ich zastosowań.

Systemy ociepleń z warstwą izolacyjną...
...ze styropianu (EPS)
Systemy z warstwą izolacyjną ze styropianu (EPS) są bardzo rozpowszechnione z uwagi na prostotę montażu oraz atrakcyjną cenę. Styropian nie starzeje się, nie butwieje, nie gnije, i wbrew obiegowym opiniom, nie zanika w wyniku procesu naturalnego starzenia. Bardzo ważnym parametrem charakteryzującym styropian jest współczynnik przewodzenia ciepła lambda, który dla EPS 70 wynosi co najmniej 0,040 W/(m•K). W związku z tym, skuteczna izolacja wykonana z płyt styropianowych powinna mieć grubość od 12 cm do około 16 cm.

weber.therm BASICweber.therm BASIC - przekrój
weber.therm BASIC

W ofercie Weber znajdziemy kilka bardzo ciekawych rozwiązań wykorzystujących styropian. Optymalnym, przeznaczonym do ocieplania domów jednorodzinnych, jest atrakcyjny cenowo i prosty w montażu system weber.therm BASIC. Wymagający Klient wybierze z pewnością rozwiązanie weber.therm CLASSIC utworzone na bazie najbardziej cenionych na rynku zapraw klejowych oraz tynków silikatowych, w produkcji których Weber jest niekwestionowanym liderem.

weber.therm CLASSIC weber.therm CLASSIC - przekrój
weber.therm CLASSIC

Intensywne, żywe kolory na elewacji, to „główne zadanie” rozwiązania o nazwie weber.therm COLOR. Wszystkie produkty wchodzące w skład tego systemu zostały dobrane pod kątem zdolności przenoszenia znacznych obciążeń termicznych, które mogą pojawić się na elewacji o bogatej i nasyconej kolorystyce. Na szczególną uwagę zasługuje zbrojona mikrowłóknami zaprawa klejowo-szpachlowa maxit Serpo 410 (weber KS126) tworząca wraz z siatką weber PH912 (o gramaturze 160 g/m²) warstwę zbrojącą, a także zabezpieczona przeciwko korozji biologicznej, akrylowo-silikonowa masa tynkarska weber TD325.

weber.therm COLORweber.therm COLOR - przekrój
weber.therm COLOR

Oceń artykuł
3,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także