Włoskie Impresje - krok po kroku

GrzegorzGrzegorz Woźniak Wożniak, Akademia Technik Malarskich

Wiele interesujących efektów dekoracyjnych możemy wykonać samodzielnie, za pomocą Włoskich Impresji, których paleta składa się z 15 kolorów.

Aby nałożyć tę farbę stosujemy proste i powszechnie dostępne narzędzia malarskie. Jednym z nich jest szczotka do efektów marki Dekoral Gold. Przedstawiamy ciekawe rozwiązania dekoracyjne.


Przygotowanie podłoża
Podstawą efektu jest podłoże przygotowane w taki sposób, jaki wymagany jest przy wszystkich farbach emulsyjnych. Surowe, wcześniej niemalowane podłoże, należy zagruntować - dla farb emulsyjnych Dekoral i Dekoral Fashion polecamy Aquagrunt Koncentrat, rozcieńczony 1:4 z wodą. Po wyschnięciu gruntu nakłada się w 2 warstwach  Akrylit W w kolorze białym - stanowi on tło kolorystyczne. Można również wzbogacać kolorystykę efektów przez zastosowanie innych kolorów. Dla ułatwienia pracy na Włoskich Impresjach (wydłużenie czasu wysychania), po wyschnięciu farby możemy Akrylit W dodatkowo zabezpieczyć 1 warstwą  gruntu, np. Aquagrunt Koncentrat, rozcieńczonego 1:4 z wodą. Po wyschnięciu gotowa powłoka Włoskich Impresji wyróżnia się bardzo dobrą odpornością na szorowanie na mokro (2 klasa wg PN-EN 13300).

Efekt: Lniana Iluzja
Efekt: Lniana Iluzja

malowanie pasów o szerokości 1,5 szczotkirozcieranie za pomocą szczotki do efektów dekoracyjnychmalowanie ściany


po nałożeniu farby wałkiem rozcieramy w pionie za pomocą szczotkigotowy efekt

Efekt: Złociste Młynki
nakładamy farbęza pomocą szczotki robimy efekt kółekefekt końcowy


potrzebne narzędziazastosowane farby

Więcej efektów zobaczysz na stronie www.atm.edu.pl

Oceń artykuł
4,10 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Akademia Technik Malarskich

Polecamy Ci również

Zobacz także