Wiertarko-wrętarki akumulatorowe – dwa nowe modele na rynku

Wiertarko-wrętarki akumulatorowe – dwa nowe modele na rynku

W październiku na rynku pojawiły się dwa nowe modele wiertarko-wkrętarek akumulatorowych, wyposażonych innowacyjne rozwiązania technologiczne.

wiertako-wkrętarka akumulatorowa M18FPD

Nowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe M18FDD i M18FPD marki Milwaukee należą do nowej linii FUEL 2, wyróżniającej się rozwiązaniami zapewniającymi bardziej efektywną i wygodną pracę narzędzi. Zastosowana w nich technologia przekłada się m.in. na większa moc i bardziej kompaktową budowę elektronarzędzi.

 Bacznie śledzimy potrzeby naszych Klientów i reagujemy na ich uwagi. Każda kolejna linia jest nie tylko doskonalona pod względem coraz to nowszych, dostępnych technologii, ale także z uwzględnieniem komentarzy ich bezpośrednich użytkowników. – powiedział Konrad Lewicki, General Manager TTI Eastern Europe.

wiertarko-wkrętarka akumulatorowa M18FDDWiertarko-wkrętarki akumulatorowe – parametry techniczne

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe M18FDD i M18FPD są wyposażone w nowoczesne silniki bezszczotkowe. Do dyspozycji użytkownika są dwa mechaniczne przełożenia: 0-550 obr./min (duży monet obrotowy i mała prędkość) oraz 0-2000 obr./min (mniejsza moc, ale większa prędkość). Włącznik spustowy zapewnia płynną regulację mocy na I i II biegu. Dodatkowo w modelu FPD można włączyć mechaniczny udar (0-32.000 uderzeń/min), pozwalający na wiercenie w twardych materiałach ceglano-betonowych. Moment obrotowy tego narzędzia to aż 135 Nm.
Siłę dokręcania
zmienia się za pomocą pierścienia z 22 przełożeniami i blokady sprzęgła do wiercenia. Mechanizm napędowy ma także hamulec elektryczny, który zatrzymuje wiertło sekundę po wyłączeniu zasilania. Nowe wiertarko-wkrętarki są wyposażone także w jednoczęściowy metalowy uchwyt narzędziowy o rozwarciu szczęk od 1,5 do 13 mm. Konstrukcja uchwytu, współpracuje z automatyczną blokadą wrzeciona.

Przeczytaj też: Jak wybrać odpowiednie wiertło do drewna

Zasilanie wiertarko-wkrętarek

Nowe wiertarko-wkrętarki są wyposażone także w duży akumulator litowo-jonowy o napięciu 18 V i pojemności aż 5,0 Ah. Ogniwa REDLITHIUM wytrzymują kilka tysięcy cykli ładowania bez straty nominalnej pojemności. Dodatkowo są chronione przed przeciążeniem i nadmiernym rozładowaniem dzięki zastosowaniu inteligentnej elektroniki REDLINK PLUS. Zapewnia ona także dostosowanie poboru mocy do rodzaju wykonywanej pracy, a także sprawne działanie narzędzia w szerokim zakresie panujących temperatur (do -20° C). Stan naładowania baterii można łatwo kontrolować dzięki wskaźnikowi wyświetlacza.

Nowe wiertarko-wkrętarki, a także inne elektronarzędzia dla profesjonalistów marki Milwaukee, są dostępne wyłącznie w sieci wyspecjalizowanych hurtowni i punktach sprzedaży detalicznej, a także w sklepach patronackich tzw. Heavy Duty Centre (HDC), w których można uzyskać również fachową pomoc doradców.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Milwaukee / TTI

Polecamy Ci również

Zobacz także