Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa – test narzędzia

0
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa – test narzędzia

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 18-2-LI Professional została przetestowana przy pracach na Wieży Leandra w Stambule.

wieża Leandra w StambuleWieża Leandra w Stambule, po turecku Kiz Kulesi, zwana także „Wieżą Panny”, pełniła przez wieki różne funkcje: latarni morskiej, stacji kwarantanny i urzędu celnego, dzielnie stawiając opór zalewającym ją falom Bosforu w czasach, gdy Stambuł zwany był jeszcze Bizancjum. Była także scenerią dla ostatniego filmu o Jamesie Bondzie. Dziś znajduje się w niej muzeum i restauracja, które każdego dnia odwiedzają setki gości. Dzięki oświetleniu zewnętrznemu i wewnętrznemu wieża jest jedną z największych ozdób Stambułu. Nad jej nienagannym wyglądem i sprawnym funkcjonowaniem czuwa elektroinstalator, Yiğit Erdoğan. Podczas wykonywania swoich codziennych zadań postanowił przetestować najnowszą wiertarko-wkrętarkę akumulatorową Bosch GSR 18-2-LI Professional.

wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 18-2-LI Professional  - prace nad instalacją elektryczną – Taka mała i taka lekka! – Yiğit Erdoğan nie mógł wyjść z podziwu, gdy wyjął wiertarko-wkrętarkę akumulatorową Bosch z walizki. To, co wyróżnia nową wiertarko-wkrętarkę GSR 18-2-LI Professional, jest widoczne na pierwszy rzut oka: narzędzie waży zaledwie 1,3 kg i licząc z uchwytem wiertarskim Autolock o średnicy 10 mm ma długość 169 mm. Nowa wiertarko-wkrętarka GSR 18-2-LI Professional jest o 17% mniejsza od poprzedniego modelu, dzięki czemu zastąpiła go w ofercie jako najlżejsze i najbardziej kompaktowe narzędzie w swojej klasie. – Do pracy w miejscach trudno dostępnych lub wymagających trzymania narzędzia nad głową jest idealna – cieszył się Yiğit Erdoğan– Przy tak dużej liczbie zwiedzających wieżę na prace konserwacyjne pozostaje niewiele czasu. Dlatego wiertarko-wkrętarka akumulatorowa musi być nie tylko poręczna, lecz także wydajna – wyjaśnia Yiğit Erdoğan. Z takimi wyzwaniami model GSR 18-2-LI Professional radzi sobie wyśmienicie – jest przeznaczony głównie do prac instalacyjnych z wykorzystaniem końcówek wkręcających, ale także wierceń w drewnie o średnicy do 30 mm i w stali do10 mm.

wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 18-2-LI Professional Oprócz wymiany oświetlenia w wąskiej klatce schodowej wieży, wiertarko-wkrętarka GSR 18-2-LI przydała się także do prac przy instalacji elektrycznej w niewielkich pomieszczeniach muzeum i restauracji, gdzie konieczne było wywiercenie otworów w metalu i wkręcenie w nie wkrętów o średnicy do 10 mm. Yiğit Erdoğan podczas wykonywanych prac skorzystał z odpowiedniego osprzętu w postaci zestawu wierteł do metalu Robust Line i zestawu końcówek wkręcających Max Grip, dzięki którym mógł szybko uporać się z każdym zadaniem.

Wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 18-2-LI Professional została wyposażona w trwałą, zoptymalizowaną 2-biegową przekładnię planetarną. Posiada ona zakres prędkości obrotowych od 0 do 450 obrotów na pierwszym biegu i od 0 do 1 400 obrotów na drugim biegu. Kolejnym elementem wyposażenia narzędzia jest hamulec silnika, który pomaga w seryjnym wkręcaniu wkrętów, a także wbudowane oświetlenie LED wspomagające pracę w zaciemnionych miejscach.

Yiğit Erdoğan zaplanował na swoje prace półtorej godziny, ale ostatni otwór wykonał już po 50 minutach pracy. Dzięki szybkiemu i niezwykle sprawnemu wykonaniu zaplanowanych zadań nie mógł powstrzymać się od wypowiedzenia słynnego zdania: – Nazywam się Bond. Nie, nie, Erdoğan, Yiğit Erdoğan! – powiedział, zamykając ze śmiechem walizkę narzędziową. Misja skończyła się sukcesem.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także