Układanie keramzytu – łatwiejsze z nowoczesną pompą

Układanie keramzytu – łatwiejsze z nowoczesną pompą

Od sierpnia 2015 r. Zakład Produkcji Keramzytu Weber Leca® dysponuje nowoczesną pompą do podawania keramzytu. Urządzenie jest zamontowane pod skrzynią ładunkową samochodu dostarczającego keramzyt.

Zastosowanie pompy do keramzytu

Zastosowanie pompy pozwala znacznie szybciej ułożyć kruszywo, a także ułatwia aplikowanie go w trudno dostępnych miejscach. Do całego procesu układania keramzytu wystarczy zaangażować jedynie dwóch pracowników. Urządzenie zamontowane jest pod skrzynią ładunkową samochodu dostarczającego kruszywo. Wydajność pompy to 15-20 m³ na godzinę, a zasięg pracy w poziomie wynosi nawet 40 m. Urządzenie bez problemu podaje kruszywo na stropy nawet czterokondygnacyjnych budynków.

Dowiedz się więcej o: Budowie ciepłych i suchych domów z keramzytu

pompa do podawania keramytu

Układanie keramzytu

Pompa sprawdza się w każdych warunkach. Daleki zasięg węży pozwala na układanie kruszywa także z miejsc poza budową. Jest to szczególnie przydatne podczas realizacji remontów starych kamienic o zwartej zabudowie, gdzie na ogół brak jest placu budowy. Przy jej użyciu można łatwo podawać keramzyt do trudno dostępnych miejsc budynku, jak np. piwnice czy też do małych pomieszczeń na różnych kondygnacjach. Pompa jest przystosowana do podawania kruszywa o różnych frakcjach, dzięki czemu można łatwo dostosować odpowiednią granulację do projektowanej grubości warstwy. Teraz układanie keramzytu na budowach jest łatwiejsze i przebiega szybciej, co przekłada się również na koszty inwestycji.

Około 600 m³ Leca® KERAMZYTU zostało ułożone przy użyciu podobnej pompy
we wrocławskim Afrykarium. Prace były wykonywane jesienią 2014 r.

 

Więcej informacji na:

www.netweber.pl

e-mail: keramzyt.weber@saint-gobain.com

tel. 58 772 24 10


Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Weber Leca®

Polecamy Ci również

Zobacz także