Tynk w wielu odmianach

Przy budoTynk w wielu odmianach - zdjęcie 1wie domu ważny jest każdy szczegół – od wylania fundamentów po ustawienie mebli. Istotne jest także wykończenie i dekoracja ścian.


Odpowiednio zaaranżowana ściana powinna być bazą wnętrza. W Polsce przechodziliśmy przez różne formy dekoracji. Jeszcze do niedawna, w wielu domach królowała boazeria – w salonie, kuchni czy sypialni. Z czasem do łask powróciły gładkie, ale kolorowe ściany. Dziś projektanci prześcigają się w pomysłach. Można wybierać pomiędzy tapetami, fototapetami, okleinami i tynkami dekoracyjnymi. Te ostatnie robią furorę nie tylko we wnętrzach klasycznych, ale także nowoczesnych. W palecie tynków dekoracyjnych PARA znajdziemy też takie nawiązujące do włoskiego stylu.

Tynkowy zawrót głowy
Producent kanadyjskich farb PARA oferuje je w 5 000 kolorów. W palecie produktów znajdziemy także tynki do wnętrz, świetnie naśladujące dawne techniki dekoracyjne. Można wybierać pomiędzy marmurem klasycznym, stiukiem weneckim czy terakotą. Pierwszy, stworzony na bazie żywic akrylowych z dodatkiem pyłu marmurowego, przeznaczony jest do zdobienia pomieszczeń utrzymanych zarówno w dawnym, jaki i nowoczesnym klimacie. Tynk typu „Stiuk wenecki” to ekskluzywne pokrycie korzeniami sięgające antyku. Oryginalny wygląd ścian zapewnia również tynk typu „Glinka wenecka”.

Wzmocniony efekt
Tynk to jednak nie wszystko. Należy pamiętać o odpowiedniej ochronie ściany. W tym celu PARA stworzyła woski zabezpieczające powierzchnię przed działaniem wody, zmywaniem i ścieraniem mechanicznym. Środki ułatwiają późniejszą pielęgnację powierzchni tynku, wzmacniają go i chronią przed wilgocią. Warto sięgnąć także po lakier rustykalny DIONIZOS. Położony na tynku typu Marmur Klasyczny nadaje mu charakterystycznego efektu „starego muru”, który architekci coraz odważniej wprowadzają do aranżacji domów i mieszkań.

Ściana to podstawa
Często bagatelizujemy wybór kolorystyki ścian i ich dekorację – zapominamy, że to ważny element w aranżacji wnętrza. Czasami niewielka zmiana, ozdobienie ściany w oryginalny odmienią pomieszczenie.


Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Para

Polecamy Ci również

Zobacz także