Tynk elewacyjny

O estetyce elewacji decyduje nie tylko kolorystyka i struktura, ale przede wszystkim tynk. Najlepiej wybrać tynk odporny na czynniki zewnętrzne.

Dekoracyjny tynk CarboPor wzmocniony włóknami węglowymi to nowość w ofercie firmy Caparol. Pozwala na uzyskanie różnorodnych faktur powierzchni i chroni fasadę przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami.

Trwałość powłok elewacyjnych jest uzależniona od odpowiedniego doboru Tynk elewacyjny - zdjęcie 1materiałów wykończeniowych. Tynk nawierzchniowy CarboPor marki Caparol zbrojony włóknami węglowymi zapewnia długoletnią ochronę fasady przed uszkodzeniami mechanicznymi, zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz rozwojem mikroorganizmów. CarboPor ma strukturę baranka i uziarnienie, które odpowiednio zacierane umożliwia uzyskanie ciekawych faktur powierzchni. Walory ochronne, jak i estetyczne sprawiają, że tynk marki Caparol to nowoczesne rozwiązanie do termoizolacji budynków.

Estetyka na lata
Fasady narażone są na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Zarówno niskie, jak i wysokie temperatury, a zwłaszcza gwałtowne ich zmiany wywołują naprężenia, które mogą powodować uszkodzenia fasad. Następstwem powstających mikrorys i mikrospękań są odpryski i odspajanie się poszczególnych warstw tynku. Dekoracyjny tynk nawierzchniowy CarboPor został wzmocniony włóknami węglowymi, które przeciwdziałają powstawaniu rys i pęknięć. Zastosowanie włókien węglowych różnej długości hamuje uszkodzenia w wyprawie tynkarskiej, które mogą być początkiem zmian w głębszych warstwach powłok termoizolacyjnych budynku. Zawartość żywicy silikonowej zapewnia stałą hydrofobowość powłoki wykonanej tynkiem CarboPor marki Caparol. Oznacza to, że woda nie przenika do wnętrza ścian tylko równomiernie spływa po powierzchni, dzięki czemu podłoże nie ulega zawilgoceniu, a suche fasady chronią ściany przed szkodami mrozowymi czy rozwojem glonów i grzybów. Podobnie jak w przypadku innych produktów wchodzących w skład systemu ociepleń Carbon, także w tynku CarboPor wykorzystany został efekt fotokatalizy, czyli aktywne samooczyszczanie się pod wpływem promieni słonecznych.

Szczególnie niska wodochłonność tynku oraz doskonała przepuszczalność pary wodnej to główne czynniki decydujące o czystości powłok wykonanych tynkiem CarboPor. Otymalne zestawienie wartości tych parametrów, w połączeniu z efektem perlenia, zapewnia bardzo szybkie wysychanie fasady, np. po intensywnych opadach deszczu. Dzięki takim właściwościom elewacja jest zabezpieczona przed rozwojem mikroorganizmów. Dekoracyjny tynk CarboPor jest dostępny o uziarnieniu od 1 do 3 mm. Zależnie od przyjętej techniki zacierania i wybranej wielkości uziarnienia można uzyskać różnorodne faktury powierzchni.

Tynk CarboPor możelewacja budynkuna barwić na wybrany kolor z systemu Carbon-Edition, Caparol 3D System Plus, CaparolColor oraz inne popularne kolekcje kolorystyczne jak np RAL czy NCS, co pozwala na uzyskanie dowolnej barwy elewacji oraz na dopasowanie koloru fasady do stolarki okiennej i drzwiowej, poszycia dachu czy orynnowania.

Ochrona z włókien węglowych
Węgiel kojarzony jest między innymi z bardzo wysoką wytrzymałością. Nowoczesna technologia produkcji materiałów budowlanych sprawiła, że pierwiastek ten i jego odmiany – diament, grafit i włókno węglowe – stanowią podstawę produktów do termoizolacji budynków, które wchodzą w skład systemu ociepleń Carbon marki Caparol.

Największym zagrożeniem dla elewacji są obciążenia termiczne i mechaniczne. Właściwości materiałowe włókna węglowego sprawiają, że doskonale sprawdza się ono jako trwałe zbrojenie fasady. Ekstremalna elastyczność powłok wykonanych produktami z systemu ociepleń Carbon zapewnia trwałą ochronę murów naszego domu, a dodatek węglowych włókien sprawia, że nawet po latach elewacja naszego domu pozostaje świeża i estetyczna.

Najbardziej reprezentacyjną częścią domu jest fasada, warto więc zadbać o solidne wykonanie elewacji z użyciem materiałów najwyższej jakości.

Tynk CarboPor typu “baranek” o uziarnieniu 1,0; 1,5; 2,0; 3,0 mm, op. 25 kg, cena: 301, 95 zł brutto/opakowanie

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Caparol

Polecamy Ci również

Zobacz także