Tynk dekoracyjny jak drewno

Tynk dekoracyjny jak drewno

Tynk dekoracyjny jak drewno to alternatywa dla drewnianych okładzin elewacyjnych. W przeciwieństwie do drewna, tynki dekoracyjne nie wymagają konserwacji i są odporne na warunki atmosferyczne.

tynk dekoracyjny jak drewno

Tynki dekoracyjne imitujące drewno doskonale pasują do domów w stylu nowoczesnym „ocieplając” wygląd ich elewacji. Równie dobrze komponują się z bardziej klasycznymi formami domów.
Tynki dekoracyjne charakteryzują się łatwością nakładania, a prace następują w szybkim tempie. Należy jednak pamiętać, że prace powinny być wykonywane w suchych warunkach i temperaturze powietrza oraz podłoża nie niższej niż +5°C i nie wyższej niż +25°C.
Wykonanie elewacji należy rozpocząć od nałożenia tynku dekoracyjnego. Następnie, za pomocą silikonowej matrycy, odciska się wzór naśladujący fakturę drewna. Do malowania elewacji można przystąpić po trzech dniach. Farbę można nanosić natryskowo lub ręcznie, za pomocą tradycyjnych narzędzi. Do wyboru jest szeroko paleta barw, naśladujących naturalne kolory różnych gatunków drewna. Farba nie tylko nadaje kolor, ale także zapewnia trwałość tynku. Po wykonaniu tych prac, elewację powinno się zabezpieczyć przed działaniem czynników atmosferycznych.

elewacja domutynk elewacyjny imitujący drewno

 

 

Oceń artykuł
3,69 / 13 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ceresit Visage

Polecamy Ci również

Zobacz także