Tynk akrylowy - ochrona elewacji

Tynk akrylowy - ochrona elewacji

Elewacje budynków narażone są na różnego typu zagrożenia, głównie wilgoć. Nowością na rynki jest tynk akrylowy marki Foveo Tech, który chroni elewacje przed wnikaniem wilgoci.

Jednym z czynnikówtynk akrylowy - schematprzyczyniających się do niszczenia fasad jest wilgoć. Jej zbyt duża kumulacja przyczynia się m.in. do powstawania ognisk korozji biologicznej - pojawienia się i rozwoju zarodników alg i grzybów pleśniowych. Zarażona elewacja dodatkowo traci walory estetyczne. Aby uniknąć tego typu problemów, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego tynku, np. Tynku Akrylowego TA 11.

Elementem wyróżniającym nowy tynk akrylowy spośród produktów dostępnych na rynku, jest zawarta w jego składzie żywica woskowa. Charakteryzuje się ona wysoką hydrofobowością, zapobiegając wnikaniu wilgoci w strukturę podłoża i nadmiernemu nasiąkaniu tynku. Dodatkowo tynk akrylowy wyposażony jest w dwa układy biobójcze (BioCare Technology). Pierwszy z nich chroni tynk w czasie magazynowania, natomiast drugi działa po nałożeniu tynku na elewację, chroniąc ją długo i skutecznie.

Oceń artykuł
3,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: FFiL Śnieżka SA

Polecamy Ci również

Zobacz także