Targi Budowlane 2010

Targi Budowlane 2010

W dniach w dniach 16-17 października 2010 r. na warszawskim Torwarze odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskich Targów Budowa Remont Dom i Wnętrze skierowana do budujących i remontujących dom lub mieszkanie, a także do wszystkich poszukujących oryginalnych rozwiązań aranżacji wnętrz.

Jesienna edycja Targów poświęcona będzie kompleksowej prezentacji oferty producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. Wystawią się także usługodawcy: firmy zajmujące się wykańczaniem wnętrz, firmy budujące domy na zamówienie, pracownie projektowania architektonicznego, wnętrz oraz projektowania i urządzania ogrodów. Targowe ekspozycje urozmaicone będą praktycznymi pokazami nowoczesnych technologii i produktów – ich właściwego zastosowania, sposobu montażu, obsługi i konserwacji.

targi budowlane

Szczególnej uwadze polecamy obszerny dział Budowa, w którym zaprezentowane będą: drewniane, prefabrykowane, energooszczędne domy modułowe fińskiej marki Jukka-talo o wyjątkowym, fińskim design'ie, a także ekologiczne i energooszczędne fińskie domy Finndomo z systemem wentylacji mechanicznej, z odzyskiem ciepła oraz kominkami nowej generacji Linnatuli. Swoją ofertę przedstawią również firmy budujące domy w ramach Programu „Rodzina na swoim” według projektów renomowanych biur architektonicznych m.in.: MTM Styl, Archipelag czy Lipińscy. Będzie można zapoznać się także z domami budowanymi z bali (czterostronnie struganych lub okrągłych) starą, sprawdzoną techniką łączenia bali na zacięcia węgłowe lub jaskółczy ogon. Zaprezentowane zostaną też domy z bali drewnianych klejonych oraz wykonane w technologii szkieletowej i murowej, a także energooszczędne domy gotowe z zewnętrzną przegrodą pionową Thermowand, w których szkieletową konstrukcję ściany (szkielet ryglowo-słupowy) wypełnia izolacja cieplna. Zainteresowani znajdą tu bogatą ofertę producentów pokryć dachowych, w tym nowoczesne pokrycia łupkowe (staroniemieckie, łuskowe, uniwersalne, prostokątne podwójne i dzikie). Przedstawione zostaną cechy elastycznych płytek elewacyjnych stosowanych jako warstwa wykończeniowa ścian zewnętrznych, przy renowacji starych elewacji i rustykalnym wykończeniu ścian wewnętrznych. Dla poszukujących niebanalnych detali architektonicznych do budowy domu godne polecenia będą pokazywane na targach aluminiowe i kute: balustrady balkonowe i na tarasy, kraty, bramy wjazdowe i furtki oraz ogrodzenia.

W dziale Wnętrze można będzie zapoznać się m.in.: z bogatą ofertą producentów podłóg z drewna krajowego (podłogi dębowe lite, stylizowane podłogi dębowe czy impregnowane naturalnie schnącym olejem) oraz importowanych parkietów egzotycznych. Ci, dla których dobór właściwego oświetlenia wnętrza jest wyzwaniem znajdą tu nowoczesne oświetlenie: łazienkowe, kuchenne i ogrodowe. Zaś wymagający klienci na targach będą mieli możliwość indywidualnie zaprojektować i zamówić meble kuchenne na wymiar z drewna litego (gatunki krajowe i egzotyczne), z płyt wiórowych w okleinie naturalnej i sztucznej czy z płyt MDF powlekanych kilkoma warstwami lakieru.

Poza tym w targowych stoiskach można będzie uzyskać bezpłatne porady dotyczące: montażu oraz wyboru drzwi i okien, parapetów wewnętrznych i zewnętrznych (z konglomeratu, PCV i drewna), klimatyzacji i wentylacji (wentylacja mechaniczna, centrale rekuperacyjne), kotłów gazowych i olejowych, malowania ścian i sufitów, materiałów na ściany i stropy, ocieplania ścian, dachów i stropów, ogrzewania podłogowego, rozwiązań energooszczędnych i audytu energetycznego czy zapraw do murowania i klejenia.

Podczas imprez towarzyszących będzie się można dowiedzieć ciekawych rzeczy z dziedziny architektury krajobrazu (projektowanie i zakładanie ogrodu) czy parkieciarstwa.

Targom towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny. Goście targów uczestniczyć będą w prelekcjach poświęconych m.in.: etapom prac wykończeniowych w mieszkaniu i domu, najważniejszym zasadom budowy kominka czy rozwiązaniom funkcjonalnym ze szczególnym uwzględnieniem kosztów użytych materiałów.

Targi odbywają się pod patronatem władz resortowych oraz uznanych organizacji i stowarzyszeń branży. Impreza promowana jest we wnętrzarskich magazynach Wydawnictwa Murator, takich jak: „M jak mieszkanie”, „Moje mieszkanie”, „Dobre Wnętrze” a także „Murator” oraz „Zbuduj Dom” również w serwisach: muratordom.pl, urzadzamy.pl oraz muratorplus.pl i zumi.pl, a także w radiu VOX FM i TVP Info. Jednocześnie Targi promowane są na łamach prasy codziennej, tj. w Gazecie Wyborczej, bezpłatnym dzienniku Metro czy gazecie Dziennik Gazeta Prawna. Sponsorem kampanii radiowej Targów jest firma Kowalczyk Materiały Budowlane.

Ogólnopolskie Targi Budowlane Budowa Remont Dom i Wnętrze
16-17 października 2010 r.
Warszawa – Torwar, ul. Łazienkowska 6a
Osoby z widoczną niepełnosprawnością wchodzą w towarzystwie opiekuna na teren targów bez konieczności zakupu biletu wstępu. Dzieci do lat 15 wchodzą na teren targów bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów. Udział w seminariach za okazaniem biletu/karnetu wstępu na targi.

Organizator:
Murator EXPO Sp. z o.o.
ul. Senatorska 13/15,
00-075 Warszawa

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Murator EXPO

Polecamy Ci również

Zobacz także