Tapeta zmienia wnętrze

Chęć odnowienia mieszkania, nie musi oznaczać konieczności przemalowania, radykalnej zmiany kolorystyki czy wyrzucenia starych mebli. Czasem wystarczy zająć się jedną ścianą.

Chcąc zmian we wnętrzu, rzadko decydujemy się na przeprowadzenie generalnego remontu. Ze względu na ograniczenia finansowe i brak czasu. Nie lubimy jednak monotonii i po pewnym czasie zastanawiamy się co i gdzie przestawić, żeby było modnie, ładniej albo po prostu inaczej. 
Wystarczy kupić jedną rolkę tapety lub dużą naklejkę ścienną, aby z dnia na dzień zmienić pomieszczenie. Wśród wzorów tapet znajdziemy takie ze starymi pocztówkami, kartkami z pamiętników, zdjęciami czy kolekcją zasuszonych motyli, a także z widokiem egzotycznych i odległych zakątków świata. Warto też wprowadzić do wnętrza wesołe wzory i kolory. 

Każdemu według upodobań
Wzory klasyczne sąsiadują z awangardowymi, geometryczne z secesyjnymi, kolorowe z delikatnymi deseniami.
Niezależnie od wieku i upodobań znajdziemy coś, co się nam spodoba. Do pokoju nastolatka będzie pasować fototapeta ze zdjęciem z nowojorskiego metra, zatłoczonej ulicy wielkiego miasta czy widok na drogę przez szybę samochodu. Do innych wnętrz będą pasowały wzory ogromnych kwiatowych pąków, zdjęcia łąki lub wyrysowane na tapecie porcelanowe talerzyki w różnych odcieniach i rozmiarach.
Z kolei maluchy będą zachwycone dekoracją kolorową i skomplikowaną. Im więcej się dzieje, tym lepiej. Dlatego zafundujmy im wzór z narysowanymi ramkami i obrazkami. Bez żalu możemy im także pozwolić domalowywać na niej własne rysunki. Minimaliści także znajdą wzory pasujące do wystroju ich mieszkania. Oszczędne tapety doskonale wpasują się w stonowane i surowe wnętrze. A dla tych z poczuciem humoru i lubiących się bawić konwencjami, idealne będzie zdjęcie wieży Eiffla w wyimaginowanym oknie, ogród pełen ptaków, balkon z kwiatami i fasada starej kamienicy po drugiej stronie ulicy czy… umeblowany pokój. I nawet jeśli komoda, ramki na zdjęcia, widok z okna i klatka na ptaki będą narysowane czarno-białą kreską, to stawiając przy takiej ścianie prawdziwy fotel, lampę lub wieszak w pierwszej chwili zastanowimy się czy to, co widzimy jest realne czy zmyślone. 


Zrób to sam
Jeśli nie znajdziemy ładnego wzoru lub ze względów finansowych nie kupimy efektownej tapety – postarajmy się udekorować wnętrza domowym sposobem. Skorzystajmy z szablonów dekoracyjnych, które możemy kupić lub wyrysować samodzielnie. Potrzebna nam jeszcze będzie kolorowa farba lub spray. Potem wybierzmy miejsce, które chcemy ozdobić – fragment ściany, drzwi do pokoju, szafę, szybę okienną – wystarczy przyłożyć szablon i pomalować go farbą. W ten sposób zabawimy się w dekoratora wnętrz i zmieniając detal, całkowicie odmienimy wystrój mieszkania. 


Oceń artykuł
3,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Monika Brodowska

Zdjęcia: www.glamstore.com.pl, www.artofwall.com.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także