Sztukateria - tradycja i nowoczesność

Sztukateria - tradycja i nowoczesność

Marbet Design wprowadza na rynek dwie nowe kolekcje sztukaterii zaprojektowanych przez młodych, utalentowanych projektantów ze Śląska: Michała Latki i Łukasza Fragsteina. Projekty tego duetu pokazują, że sztukateria może być naprawdę nowoczesna i doskonale wpisywać się w najnowsze trendy w wyposażaniu wnętrz.

Wybrane nazwy – HARMONY oraz ENERGY – oddają główne wyróżniki nowych kolekcji i role, jakie mają odgrywać we wnętrzach. Pierwsza z nich ma harmonizować z wnętrzem i stanowić subtelny dodatek, komponujący się z całym otoczeniem. Druga jest niczym mocny akcent  – dynamizuje wnętrze i eksponuje przyjętą konwencję.

sztukateria we wnętrzu

Obie kolekcje Marbet Design czerpią z historii sztuki, ale zostały dostosowane do współczesnych trendów. Źródłami inspiracji przy ich tworzeniu były biżuteria oraz ornamenty inspirowane naturą. Nowe kolekcje Marbet Design czerpią też z polskiego modernizmu lat 50. i 60. Nawiązują zwłaszcza do stylistyki retro, która powraca na nowo w kolekcjach młodego pokolenia projektantów. Twórcy kolekcji ENERGY i HARMONY odpowiadają na współczesne potrzeby Polaków, dając im możliwość mocnego wyeksponowania swojego indywidualizmu i wyrwania się ponad przeciętność. 

Kolekcja HARMONY – sztuka harmonizowania wnętrza

W tej kolekcji Marbet Design widzimy niezwykle proste linie, geometryczne formy i powtarzające się układy. Na szczególną uwagę zasługuje piękna rozeta w nowoczesnej formie.

rozeta ENERGYpilaster HARMONY

Kolekcja ENERGY – wybuch ekspresji w przestrzeni

Forma przyjęta w tej kolekcji jest bardziej wyrazista i odważna. Wykorzystuje różnorodne załamania linii i ciekawe opływowe detale. Interesujące jest zastosowanie na ścianach powtarzalnych kwadratów i listew o lekko falującej linii.

rozeta ENERGYpilaster ENERGY

W skład każdej kolekcji wchodzą następujące elementy: listwy przysufitowe i naścienne, rozety, pilaster i element dekoracyjny. Wspólnie tworzą kompozycję ciekawych faktur, kształtów i form, pozwalających na zaaranżowanie wyjątkowej przestrzeni, w pełni oddającej temperament domowników.

- Nowoczesne wnętrza uzupełnione sztukaterią uosabiają nowe wartości i nabierają prawdziwego charakteru i indywidualizmu. Wymaga to jedynie ciekawego pomysłu i dobrego materiału – a naszym zdaniem nowa kolekcja firmy Marbet to idealny materiał do tworzenia takich kompozycji ściennych i sufitowych – mówi projektant, Łukasz Fragstein.

sztukateria ENERGYsztukateria HARMONY

Nowe kolekcje idealnie wpisują się w każdy rodzaj wnętrza, od bardzo klasycznego aż po nowoczesne ultralofty. To, w jaki sposób zostaną wykorzystane, zależy już tylko od wyobraźni projektanta i inwestora. Sztukateria Marbet stwarza nieograniczone możliwości wykańczania wnętrz. Daje prawdziwą radość z dekorowania.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Marbet Design

Polecamy Ci również

Zobacz także