Szlifierki z wysięgnikiem – Metabo LSV 5-225/ Comfort

Szlifierka z wysięgnikiem

Rok 2015 był dla niemieckiego producenta elektronarzędzi wyjątkowy. Oprócz wprowadzenia na rynek nowoczesnych akumulatorów LiHd,  Metabo rozbudowało swój program narzędzi dla sektora budowlanego i wykończeniowego. Jeden z przykładów aktywności na tym polu to szlifierki na wysięgniku, popularne żyrafy.

Modele LSV 5-225 i LSV 5-225 Comfort to propozycja dla firm zajmujących się wykańczaniem wnętrz. Kompaktowe szlifierki, w zależności od wersji, mają wysięgnik o długości od 1,6 do 2,1 metra. Dysk szlifierski osadzony na przegubie Cardana i umożliwia łatwe manewrowanie narzędziem. Napęd umieszczono w dolnej części urządzenia, co polepsza wyważenie szlifierki i wpływa na ergonomię pracy. Sam dysk jest napędzany wałkiem, który w bardzo łatwy sposób można wymienić. W żyrafach zastosowano również wydajny system odciągu urobku, czego uzupełnieniem jest specjalna szczotka uszczelniająca zamontowana na sprężynie w głowicy.
Modele mają tę moc 500W, prędkość jest regulowana w zakresie od 1000 do 1650 obr./min., Maszyny pracują z papierami lub siatkami o średnicy 225mm. Wersja wyposażenia Comfort posiada dodatkowo regulowany wysięgnik, oświetlenie LED i jest dostarczana w walizce. Narzędzia są objęte wydłużoną gwarancją XXL.

Dowiedz się więcej o szlifierkach Metabo

Szlifierki  z wysięgnikiem – Metabo LSV 5-225/ Comfort - zdjęcie 2
Oceń artykuł
3,65 / 40 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Metabo

Polecamy Ci również

Zobacz także