Szlifierki oscylacyjne

Szlifierki oscylacyjne

nowa szlifierka oscylacyjnaGSS 230 AVE Professional i GSS 280 AVE Professional to nowe szlifierki oscylacyjne firmy Bosch zaopatrzone w system tłumienia drgań oraz innowacyjny system mocowania papieru ściernego.

Bosch, wprowadzając na rynek nowe szlifierki oscylacyjne GSS 230 AVE Professional i GSS 280 AVE Professional, rozszerza ofertę skierowaną do użytkowników profesjonalnych o narzędzia z systemem tłumienia drgań. Dzięki nowemu systemowi maksymalna wartość drgań w szlifierkach oscylacyjnych Bosch jest najniższa w tej klasie – w przypadku obu urządzeń wynosi 2,5 m/s². Problem drgań został skutecznie rozwiązany dzięki oddzieleniu jednostki napędu od obudowy. Drgania są absorbowane na zasadzie podobnej do działania zderzaka w samochodzie i nie są przenoszone przez obudowę na użytkownika. Dzięki zastosowaniu nowego systemu użytkownicy mogą pracować nowymi szlifierkami bez ograniczeń czasowych.

Oddzielenie obudowy od napędu ma także pozytywny wpływ na jakość obróbki: talerz szlifierski przylega do obrabianego elementu nawet wtedy, gdy siła nacisku nie jest optymalnie rozłożona na powierzchniach uchwytów urządzenia. Dzięki temu szlifowanie przebiega bardziej równomiernie i szybko. Oznacza to, że nowe szlifierki GSS 230 AVE Professional i GSS 280 AVE Professional mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się efekt końcowy, czyli m.in. przy klasycznych pracach stolarskich, suchej zabudowie, pracach malarskich i lakierniczych. Odpowiednią moc zapewniają silniki 350 W w modelu GSS 280 AVE Professional oraz silnik 300 W w modelu GSS 230 AVE Professional. Wstępny wybór prędkości obrotowej umożliwia dopasowanie tempa pracy do właściwości obrabianego materiału.

szlifierka oscylacyjna z systemem tłumienia drgańNowy system mocowania papieru ściernego

Kolejną nowością generacji szlifierek oscylacyjnych AVE jest wyjątkowy system mocowania papieru ściernego Easy-Fit. Podobnie jak do tej pory, użytkownik mocuje papier po obu stronach w szczelinie zaciskowej. Nowym rozwiązaniem jest jednak dźwignia mocująca umieszczona w przedniej części narzędzia. Jej zaciągnięcie napina papier od dołu. Nie trzeba zatem ręcznie wyrównywać i wygładzać papieru. Nowy system mocowania zapewnia idealne przyleganie papieru na całej powierzchni szlifowania. Dlatego w szlifierkach GSS 230 AVE Professional i GSS 280 AVE Professional można z łatwością stosować zarówno papiery ścierne w rolkach, jak i papiery mocowane na rzepy. Większa płyta szlifierska w modelu GSS 280 AVE jest przeznaczona do stosowania papieru o długości 280 mm, a w modelu GSS 230 AVE o długości 230 mm. Wyjątkowo dobry rezultat szlifowania farb, lakierów i mas szpachlowych uzyskuje się stosując papier ścierny „best for Paint“. Papier ten jest dostępny w ofercie osprzętu Bosch.

szlifierki oscylacyjne GSS 230 AVE Professional i GSS 280 AVE Professional

Komfortowa czystość pracy

Obydwie szlifierki oscylacyjne są wyposażone w półprzezroczysty pojemnik na pył z mikrofiltrem, który gwarantuje bezpyłowe szlifowanie. Pojemnik można szybko zdemontować i opróżnić, a jego półprzezroczyste ścianki umożliwiają kontrolę aktualnego stanu napełnienia. Oprócz tego, do standardowego króćca urządzenia można podłączyć dowolny odkurzacz przemysłowy, np. model Bosch GAS 50 M Professional.

Dane techniczne GSS 230 AVE Professional GSS 280 AVE Professional
Moc nominalna 300 W 350 W
Prędkość oscylacyjna
bez obciążenia
16.000 - 22.000 min-1 16.000 - 22.000 min-1
Średnica oscylacji 2,4 mm 2,4 mm
Wymiary papieru ściernego 182 x 92 mm 226 x 114 mm
System mocowania materiałów ściernych standardowe zaciski i mocowanie na rzepy standardowe zaciski i mocowanie na rzepy
Waga 2,5 kg 2,8 kg

Szlifierki są dostępne w sprzedaży od września 2012 roku.

Sugerowane ceny detaliczne brutto nowych szlifierek dostępnych w dwóch wariantach sprzedaży (wrzesień 2012):

  • w opakowaniu kartonowym z pojemnikiem na pył wyposażonym w mikrofiltr, rękojeścią dodatkową, papierem ściernym mocowanym standardowo oraz papierem ściernym mocowanym na rzepy – 1 475,00 zł (GSS 230 AVE),
  • w walizce systemowej L-BOXX z takim samym wyposażeniem oraz drugim papierem ściernym mocowanym standardowo i z mocowaniem na rzepy – 1 967,00 zł (GSS 280 AVE).
Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także