Szkło lakierowane

Szkło lakierowane to niebanalny materiał wykończeniowy. Znakomicie zastępuje ścienne płytki ceramiczne w kuchni i łazience.

Dekoracyjne, trwałe, eleganckie, wodoodporne – to tylko niektóre zalety szkła lakierowanego    SGG PLANILAQUE EVOLUTION firmy Saint-Gobain Glass.

Nieprzezierne szkło o intensywnym kolorze uzyskuje się poprzez nakładanie na tylną powierzchnię tafli warstwy wysokoodpornego lakieru, a następnie jego wypalanie w wysokiej temperaturze. Skład użytego lakieru został tak dobrany, aby można było stosować szkło w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Na przykład w łazienkach szkło lakierowane może znakomicie zastępować płytki ceramiczne w tzw. strefach mokrych, czyli w okolicach umywalek i urządzeń kąpielowych. W kuchni można je wykorzystać jako zabudowę strefy gospodarczej. 

szkło SGG PLANILAQUE EVOLUTION szkło lakierowane

Szkło jest oferowane w palecie 12 modnych barw. Odcienie jasne to: Ekstra Biały, Kość Słoniowa, Szary, Migdałowy, Żółty, Niebieski, Szarość Tytanu, odcienie intensywne: Czerwony, Zielony, Morski, Czarny i Ognista Czerwień.

Szkło w nowym odcieniu – Ognistej Czerwieni – wprowadza do wnętrza ruch i dynamikę. Najlepszy efekt uzyskamy zestawiając je z materiałami takimi jak np. stal czy aluminium.

Szkło SSG produkowane jest standardowo w wymiarach 3210 x 2400 mm i grubości 4 lub 6 mm. Szklane tafle mogą być cięte, poddawane obróbce krawędziowej oraz nawiercane jak lustro. Można je także piaskować, grawerować, pokrywać sitodrukiem na zimno, laminować oraz – w celu uzyskania wersji bezpiecznej – podkleić specjalną folią, która podczas  rozbicia szkła utrzymuje odłamki na miejscu, uniemożliwiając ich rozsypanie.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Saint-Gobain Glass

Polecamy Ci również

Zobacz także