Szklane ściany

Szklane ściany

Szkło wygląda dobrze w każdym wnętrzu. Jest eleganckie, lekkie i subtelne. Nie dominuje nad przestrzenią, ale potrafi podkreślić jej urok. Pilkington Optiwhite™ maksymalizuje efekt przezroczystości – to wyjątkowe szkło, które zostało całkowicie pozbawione koloru.

Ze względu na swoją lekkość i transparentność szkło pojawia się zarówno w minimalistycznych wnętrzach, jak i pomieszczeniach urządzonych dość konserwatywnie. W surowych, industrialnych aranżacjach wystarczy połączyć je z betonem, blachą i aluminium. W tradycyjnych – ocieplić dodatkami z drewna oraz tkaninami. Zwykłe szkło cechuje delikatne zielonkawe zabarwienie, widoczne zwłaszcza przy grubszych taflach, np. w ściankach działowych czy drzwiach. Tej cechy pozbawione zostało szkło Pilkington Optiwhite™.

Szklane ściany - zdjęcie 1

Pilkington Optiwhite™ to superbezbarwne szkło o obniżonej zawartości żelaza. Jest transparentne i doskonale przepuszcza światło, dlatego sprawdza się w przeszkleniach wewnętrznych, pozwalając na wierne odwzorowanie kolorów, a także znakomite oświetlenie każdego pomieszczenia światłem dziennym. Można je stosować w ściankach działowych, schodach, balustradach i drzwiach, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest osiągnięcie efektu przezroczystości i subtelnej formy.

W ściankach działowych bezbarwne tafle Pilkington Optiwhite™ dzielą przestrzeń bez ograniczania jej wielkości. Ze względu na wysoką przepuszczalność światła wnętrze, mimo podziału, pozostaje doskonale oświetlone. Szklane ścianki nie dominują też nad przestrzenią.

Szkło Pilkington Optiwhite™ sprawdza się również jako zabezpieczenie innych materiałów wykończeniowych przed wilgocią, zabrudzeniem czy zalaniem. Szklaną taflą można pokryć ścianę nad kuchennym blatem czy też strefę kąpielową w łazience. Ponieważ szkło jest całkowicie bezbarwne, zapewnia wierne odwzorowanie kolorów farby lub tapety znajdujących się pod nim. W przeciwieństwie do glazury oraz naturalnego kamienia pozostaje również neutralne wobec stylu wnętrza.

Szklane ściany - zdjęcie 2

Produkt jest także idealnym rozwiązaniem dla zastosowań, w których przezroczystość szkła decyduje o ostatecznym wyglądzie mebla czy elementu wystroju. W szklanych półkach czy przeszkleniach kabin prysznicowych subtelnie podkreśla krawędź szkła oraz dodaje lekkości. Wykorzystany w akwariach, eksponuje naturalne kolory ryb i roślin, a także pozwala uzyskać atrakcyjny wizualnie efekt wody zawieszonej w przestrzeni.

Szkło Pilkington Optiwhite™ może być gięte, hartowane, pokrywane sitodrukiem, laminowane folią PVB lub żywicą oraz emaliowane. Brak zabarwienia szkła wpływa na rzeczywiste odwzorowanie koloru emalii ceramicznej, co ma znaczenie zwłaszcza dla emalii białej i innych jasnych odcieni.

Oceń artykuł
2,89 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Pilkington

Polecamy Ci również

Zobacz także