Szablony na ścianę

Jeden ze sposobów na ozdobienie wnętrz to dekoracja ścian za pomocą szablonów – dostępne są różne wzory i kształty, np. figury geometryczne czy motywy roślinne.

Do dekoracji powierzchni ściany wybierzmy kolor, który do pasuje do stylu pomieszczenia i zastosowanych w nim barw. Szablon można też wykonać na ścianie pomalowanej na intensywny kolor. Poszczególne fragmenty wzoru mogą mieć inne kolory, np. łodyga i liście kwiatka są inne niż jego płatki.

Często spotykane na ścianach są odwzorowania roślin, często w odważnych kolorach, które ożywią wnętrze. Jeśli kolor jest intensywny, można w taki sposób zaaranżować jedną ze ścian w pomieszczeniu.

szablonszablonszablon
pobierz szablon pobierz szablon pobierz szablon

szablon
pobierz szablon

Motyw podłużny, np. roślinny najlepiej wykonać w pionie – w takim układzie optycznie wydłuży niskie wnętrze. Tak jak inne szablony może być odwzorowany fragmentami, wypełniając puste przestrzenie ścian. Wzór wkomponuje się ładnie w pomieszczenia o klimatach azjatyckich. 

Często stosuje się we wnętrzach także wzory symetryczne. Szablon w dużym rozmiarze przeniesiony na płaszczyznę, powiększy ją optycznie.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także