Systemy wentylacji z rekuperacją inVENTer®

Systemy wentylacji z rekuperacją inVENTer®

Systemy wentylacji z rekuperacją inVENTer®, to propozycja dla wszystkich, którym zależy na zdrowiu, oszczędności i ochronie środowiska.

system inVENTer® zapewnia skuteczną wymianę powietrza w domuinVENTer® jest szczególnie zalecany alergikom, astmatykom, dzieciom i osobom starszym. Montaż systemu skutecznie przeciwdziała obecności pleśni i grzybów, roztoczy kurzu, bakterii i wirusów, a także zapachów i zanieczyszczeń związanym z użytkowaniem rozmaitych sprzętów, np. kuchenek.

Zdrowie

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że spędza w pomieszczeniach aż 90% swojego czasu. Uświadomienie sobie tego jest tym bardziej istotne, gdy zastanowimy się nad jakością powietrza, którym oddychamy. Należy pamiętać, że zanieczyszczonego powietrza nie zostawiamy za drzwiami. Co więcej, powietrze w domu może być aż trzy razy bardziej zanieczyszczone od powietrza na zewnątrz. Optymalizacja kosztów związanych z ogrzewaniem wymaga od nas ocieplania budynków i wymiany stolarki. Jednak takie „uszczelnienie” budynku sprawia, że nie dochodzi do naturalnej cyrkulacji powietrza, a to z kolei skutkuje zatrzymywaniem w pomieszczeniach wilgoci i substancji szkodliwych dla zdrowia, które tworzą optymalne warunki do rozwoju grzybów, pleśni i roztoczy kurzy domowego. Efektem przebywania w zbyt szczelnym i pozbawionym właściwej wentylacji, pomieszczeniu są alergie, obniżona zdolność koncentracji, choroby dróg oddechowych, itd. Szkodliwe substancje, na których wdychanie jesteśmy narażeni w zamkniętym, źle wentylowanym pomieszczeniu, to np. substancje występujące w materiałach budowlanych, farbach i meblach. Aby zapewnić właściwą wentylację pomieszczenia, należałoby otwierać wszystkie okna w pomieszczeniu przynajmniej 8 razy na dobę i pozostawiać je otwarte przez ok. 8 minut. Praktyka pokazuje, że z jednej strony jest to dość trudne do zrealizowania, a z drugiej - może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, bo naraża nas to na przenikanie alergenów i zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz, hałas, a oprócz tego, z racji dużych strat ciepła, jest niekorzystne dla naszych portfeli.
Rozwiązaniem tych problemów jest instalacja systemu inVENTer®. Dzięki niemu możemy oddychać świeżym i czystym powietrzem bez straty ciepła (w sezonie zimnym) lub z pasywnym chłodzeniem (w sezonie ciepłym).
zdrowy mikroklimat w domu dzięki wentylacjiinVENTer® montuje się w ścianach zewnętrznych pomieszczeń wymagających wentylacji. Świeże powietrze, po ogrzaniu i oczyszczeniu, trafia do wnętrza za pomocą dwóch wentylatorów. Z kolei zużyte powietrze jest odprowadzane na zewnątrz za pomocą innej pary wentylatorów. Tryb działania pracy wentylatorów zmienia się co 70, zapewniając skuteczną wymianę powietrza przy zamkniętych oknach.

system wentylacji inVENTer®

Oszczędność

Instalacja w pomieszczeniu systemu inVENTer®, pozwala na odzyskania aż 91% ciepła z powietrza. Obniża to zarówno finansowe jak i środowiskowe koszty ogrzewania. inVENTer® filtruje i ogrzewa świeże powietrze, które następnie jest wprowadzane przez wentylator do pomieszczenie. Zużyte powietrze z wnętrza zostaje wyprowadzone z pomieszczenia, oddając ciepło ceramicznemu akumulatorowi. inVENTer®, w odróżnieniu od innych rozwiązań, ma minimalne zużycie energii elektrycznej, bo jedynie 2,5 W, a ze względu na uproszoną konstrukcję (brak kanałów wentylacyjnych i montaż w ścianach), zmniejszają się koszty środowiskowe związane z instalacją systemu w budynku. Ważną cechą systemu inVENTer® jest jego decentralizacja, co sprawia, że można go zamontować tylko w wybranym pomieszczeniu.

Ekologia

Niskie koszty instalacji i eksploatacji systemu inVENTer®, jak również obniżenie kosztów ogrzewania dzięki montażowi systemu inVENTer®, sprawiły, że inVENTer® otrzymał wiele nagród związanych z ekonomią, bezpieczeństwem i efektywnością użytkowania. Oprócz tego, Rozwiązania InVENTer zaprezentowane w koncepcji firmy GriffnerHaus AG otrzymały również wyróżnienie w kategorii „Ochrona klimatu w budownictwie mieszkaniowym”.

Źródło: agencja PR ARH

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Agencja PR ARH

Polecamy Ci również

Zobacz także