System wiercenia diamentowego Bosch dla profesjonalistów

0
wiertnica diamentowa

Bosch wprowadza na rynek nowy system wiercenia diamentowego dla profesjonalistów. System obejmuje wiertnice diamentowe GDB 180 WE Professional i GDB 350 WE Professional oraz statywy GCR 180 Professional i GCR 350 Professional. Wiertnice wyróżniają się zoptymalizowaną relacją mocy do wagi i długą żywotnością dzięki systemowi automatycznego smarowania przekładni olejem. Uzupełnieniem systemu są nowe diamentowe korony do wiercenia na sucho i mokro.

wiertnice diamentowe Bosch to kompletne rozwiązanie do wykonywania wierceń wiertłem rurowym, fot. Bosch

Nowy system wiercenia diamentowego firmy Bosch to wysokiej mocy, kompletne rozwiązanie do wykonywania wierceń wiertłem rurowym. Instalatorzy w branżach: sanitarnej, grzewczej i klimatyzacyjnej oraz specjaliści korzystający z systemów diamentowych mogą osiągnąć szybkie tempo pracy także przy wierceniu otworów o dużych średnicach w murze i betonie. Równocześnie, obok wiertnic i statywów, Bosch wprowadza na rynek nowe diamentowe korony wiertnicze do pracy na sucho i mokro, tworząc kompletny, idealnie dopasowany do siebie system.

GDB 180 WE Professional do wiercenia otworów o średnicach do 180 mm

Wiertnica diamentowa GDB 180 WE Professional jest wyjątkowo lekka i wydajna - waży 5,2 kg i jest wyposażona w silnik o mocy 2 000 W oraz dwubiegową przekładnię. Wiertnica oferuje największą średnicę wiercenia w tej klasie mocy - 180 mm. Narzędziem można wiercić ręcznie lub używając statywu GCR 180 Professional.
Wiertnica diamentowa GDB 180 WE Professional ma wiele zastosowań. Można jej używać do wiercenia na sucho i na mokro. Świetnie sprawdza się przy wierceniu wiertłem rurowym, przy instalacji puszek elektrycznych oraz zbrojeń, czy wykonywaniu tuneli kablowych i przepustów. Jest idealna do wiercenia przelotowego przy instalacjach sanitarnych, grzewczych i wentylacyjnych. Dwie zintegrowane w obudowie libelle ułatwiają precyzyjne ustawienie narzędzia podczas każdego wiercenia, nawet blisko ściany.

GDB 350 WE Professional do wiercenia otworów o średnicach do 350 mm

Wiertnica diamentowa GDB 350 WE Professional jest przeznaczona do wiercenia dużych otworów o średnicy do 350 mm. Oferuje moc 3 200 W i zapewnia wysoką wydajność. Wiertnica posiada pompę oleju, która smaruje przekładnię podczas wiercenia w pionie.Trzybiegowa przekładnia umożliwia elastyczny dobór prędkości i momentu obrotowego do rodzaju wykonywanego zadania. Model GDB 350 WE Professional jest przeznaczony do wiercenia na mokro w zbrojonym
i niezbrojonym betonie oraz murze. Można nim wykonać m.in. otwory przelotowe dla instalacji doprowadzającej i odprowadzającej, otwory wentylacyjne lub wodociągowe. Do tego modelu dostępny jest statyw GCR 350 Professional.
Wiertnice diamentowe GDB 180 WE Professional i GDB 350 WE Professional są bardzo wytrzymałymi narzędziami - przekładnia smarowana jest olejem, a nie smarem. Optymalne smarowanie przekładni zapewnia wysoką sprawność i długą żywotność. Aluminiowa obudowa oraz elastyczny i odporny na zerwanie przewód także przyczyniają się do wydłużenia żywotności narzędzia. Obydwa urządzenia są wyposażone w funkcję łagodnego rozruchu, elektroniczny wskaźnik przeciążenia, włącznik ochronny PRCD oraz sprzęgło przeciążeniowe chroniące zarówno użytkownika, jak i urządzenie.

Statywy – szczegółowe informacje

Statywy GCR 180 Professional i GCR 350 Professional umożliwiają użytkownikom łatwe dopasowanie kąta pracy i ustawienie wiertnicy we właściwej pozycji przed rozpoczęciem wiercenia. Obydwa statywy umożliwiają montaż próżniowy i przy użyciu kołków oraz są przystosowane do wierceń pod kątem do 45 stopni. Do obsługi statywów służy pokrętło z trzema dźwigniami, które można zamontować po obu stronach bez użycia narzędzi.

statywy umożliwiają wygodną pracę wiertnicą pod różnymi kątami, fot. Bosch

Kompletne rozwiązanie – idealnie dopasowany do siebie system

System wiercenia diamentowego uzupełnia bogata oferta osprzętu systemowego, m.in. zestawy do mocowania i zestawy próżniowe do stojaków statywów, ciśnieniowy zbiornik wody, pierścienie zbierające wodę z odpowiednimi uszczelkami, które zapewniają czystą pracę oraz element dystansowy do wierceń od 300 do 350 mm wiertnicą diamentową GDB 350 WE Professional. Ponadto w programie osprzętu Bosch oferuje także pasujące korony wiertnicze do pracy na sucho i mokro. System obejmuje serie produktów „Best for Concrete“ (wiercenie na mokro), „Best for Universal“ (wiercenie na sucho) i „Standard for Universal“ (wiercenie na sucho).

wiertnice diamentowe uzupełnia bogaty osprzęt systemowy, fot. Bosch

System wiercenia diamentowego oraz diamentowe korony wiertnicze są dostępne w sprzedaży od stycznia 2015 r.

Dane techniczne GDB 180 WE Professional
(zastępuje GDB 1600 WE Professional)
GDB 350 WE Professional
(zastępuje GDB 2500 WE Professional)
Moc nominalna 2.000 W 3.200 W
Nominalna prędkość obrotowa (1./2./3. bieg) 900/2.800/‒ min-1 420/820/1.250 min-1
Maks. średnica wiercenia (na mokro/sucho) 180/80 mm 350*/‒ mm
Gwint przyłączeniowy uchwytu narzędziowego 1 ¼ UNC 1 ¼ UNC
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) 480 x 108 x 294 mm 534 x 142 x 167 mm
Waga 5,2 kg 11,9 kg
Tryb pracy ręczna i stacjonarna stacjonarna
Rodzaj wiercenia na mokro/sucho na mokro
Sugerowana cena detaliczna brutto 5411 zł 8855 zł


Dane techniczne GCR 180 Professional GCR 350 Professional
Długość 767 mm 955 mm
Długość robocza 514 mm 580 mm
Maks. głębokość wiercenia 455 mm 550 mm
Maks. średnica wiercenia 180 mm 300 / 350*mm
Kąt nachylenia 45° 45°
Waga 9,5 kg 12,6 kg
Sugerowana cena detaliczna brutto 4058 z 5411 zł

*z elementem dystansowym


Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także