Sufity napinane - designerskie wykończenie

Sufit napinany z nadrukiem
Sufit napinany może stać się oryginalną dekoracją wnętrza.

Sufity napinane to idealne rozwiązanie dla nowoczesnego wnętrza. Niemal nieograniczone możliwości łamania kształtów i powierzchni. Swoboda doboru kolorystyki i wzoru. To wszystko sprawia, że sufit napinany doskonale spełni rolę specyficznego elementu w wykończeniu nowoczesnego wnętrza.

Sufity napinane to technologia wykończenia wnętrz, wykorzystująca tworzywa sztuczne. Są one wykonane ze specjalnie spreparowanego PVC. To tworzywo bardzo trwałe, odporne na wilgoć i odbarwienia, a przede wszystkim bardzo lekkie. Dzięki temu sufity z folii PVC mogą z łatwością zostać zamontowane nie tylko w domu, ale również w mieszkaniach. W dodatku nie tylko w pokojach, ale także kuchniach i łazienkach.

Sprawdź: Jak wykorzystać sufit napinany w dekoracji salonu

Sufit napinany wykonuje się z błony PVC dociętej do kształtu i wymiaru pomieszczenia. Następnie podwiesza się go do specjalnie wykonanych listew i profili z aluminium, dzięki którym możemy modyfikować ukształtowanie konstrukcji. Na koniec montażu materiał ogrzewa się do wysokiej temperatury za pomocą gazowych nagrzewnic. Po ostygnięciu błona napina się i zyskuje właściwości bardzo sztywnej membrany, która po nacisku po krótkiej chwili wraca do swojego pierwotnego kształtu. Sama instalacja trwa więc bardzo krótko i nie wymaga specjalnego przygotowania wnętrza.

Dekoracyjny sufit napinany

Sufity napinane doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz.

Alteza
Pomysł na sufit napinany

Sufity napinane są lekkie, dlatego mogą być stosowane również w mieszkaniach w blokach.

Alteza
Dekoracyjny sufit

Sufity napinane dają ciekawe możliwości aranżacyjne.

Alteza
Sufit napinany - designerskie wykończenie

Sufity napinane można stosować w różnych pomieszczeniach - również kuchniach i łazienkach.

Alteza
Sufit napinany w salonie

Sufit napinany może mieć wybrany kolor i wzór.

Alteza
Podświetlany sufit

Dekoracyjnie wyglądają podświetlane sufity napinane.

Alteza
Sufit napinany w apartamencie

Sufit napinany może kształtować przestrzeń pomieszczenia.

Alteza
Sufit jako dekoracja pokoju

Sufity podwieszane mogą mieć bardzo dekoracyjny charakter.

Alteza

Sufit jako serce nowoczesnego wnętrza

Aluminiowe profile i lekkość błony PVC pozwalają na modyfikację ukształtowania sufitu napinanego. Membrana może być też wykonana z materiału o zróżnicowanej fakturze, kolorystyce, a nawet nadruku. Natomiast aluminiowy szkielet pozwala formować niemal dowolne kształty i formy - załamania, zagięcia, uskoki, półkola itp. Dzięki temu sufity napinane doskonale komponują się z nowoczesną aranżacją. W salonie wykończonym w nowoczesnym stylu sufit może stanowić nietypowy element przyciągający uwagę gości.

Wyjaśniamy: Czy remont mieszkania jesienią i zimą to dobry pomysł

Zakrzywione kształty czy załamania dostosowane do naszej indywidualnej wizji i w kolorze kontrastującym lub dopasowanym do kolorystki ścian będą stanowić ciekawy i niebanalny akcent. Najsilniejszy efekt wyróżniający taki sufit uzyskamy przy połączeniu ciemnych mebli o prostych liniach, które nie będą odciągać uwagi od sufitu.

Dla mieszkania z małą łazienką ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie srebrzystej lub lustrzanej folii PVC, dzięki której uzyskamy efekt optycznego powiększenia małego salonu kąpielowego. Zadrukowana folia na suficie napinanym doskonale sprawdzi się w kuchni lub pokoju dziecięcym. Dzięki wzorom w wysokiej rozdzielczości przedstawiającym naturalne skały lub bajkowe elementy w niedrogi i elegancki sposób nadamy niepowtarzalny klimat pomieszczenia.

Sufit napinany - praktyczne i bezpieczne rozwiązanie

Dekoracja nie jest jedynym zastosowaniem sufitów napinanych. Jest to również praktyczne rozwiązanie, które pozwoli ukryć te elementy wyposażenia domu czy mieszkania, które nie powinny znajdować się na widoku. Ponad sufitem możemy ukryć oświetlenie, kratki wentylacyjne, czujniki itp. Szczególnie warto rozważyć opcję zastosowania połączenia sufitu z podświetleniem od tyłu (od góry), dzięki czemu uzyskamy efektowny dekoracyjny sufit świecący.

Wykańczając wnętrze nie powinniśmy ograniczać się do doboru mebli, elementów dekoracyjnych czy kolorystyki pomieszczenia. Prawdziwie indywidualne aranżacje muszą posiadać nietypowy, wyróżniający element konstrukcyjny. Ten z kolei trudno uzyskać bez gruntownej przebudowy domu lub mieszkania. Sufity napinane to najlepsze  rozwiązanie dla tych, którzy chcą nadać wyjątkowy charakter pomieszczeniom.

Sprawdź też: Jakie zalety i wady mają sufity podwieszane

Oceń artykuł
2,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Alteza

Polecamy Ci również

Zobacz także