STYROPIAN.men – Gwiazdy Termoizolacji

Styropian
Styropian to najpopularniejszy materiał termoizolacyjny wykorzystywany w budownictwie.

Styropian to najpopularniejszy materiał termoizolacyjny wykorzystywany w budownictwie.  Dostępny w wielu odmianach o różnorodnych parametrach służy do ocieplania ścian zewnętrznych, podłóg, fundamentów i dachów. 60 lat stosowania styropianu potwierdziło jego wysoką skuteczność, trwałość i zachowanie właściwości technicznych. Unikatowe cechy styropianu przybliża nowa kampania informacyjna Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu STYROPIAN.men – Gwiazdy Termoizolacji.

BIAŁY

Styropian BIAŁY to polski superbohater. Przystępna cena i świetne właściwości zapewniły mu pozycję gwiazdy polskich ociepleń. BIAŁY w akcji to pewny sukces każdej inwestycji. Od lat obsadzany jest w największych, kasowych produkcjach. Nic dziwnego, że skradł serca Polaków, którzy do ociepleń wybierają go najchętniej.

Płyty BIAŁEGO osiągają wartość lambda (λ) wynoszącą od 0,045 W/mK do 0,038 W/mK. Te zalecane do izolacji ścian zewnętrznych powinny mieć co najmniej 0,040 W/mK, bo, jak twierdzi sam BIAŁY – Jakość musi ważyć! Aktualnie, w odpowiedzi na rosnące wymagania energooszczędności, BIAŁY jeszcze zwiększa swoją grubość. BIAŁY wygrywa z konkurencją w kraju nad Wisłą: jest twardszy, nie moknie, gdy pada, i nie pyli podczas instalacji. Także ceną, niższą nawet o 30%, bije rywali na głowę. Polacy kochają BIAŁEGO, bo ciepło w ich domach to jego zasługa.

WODOODPORNY

Styropian WODOODPORNY jest prawdziwym ekspertem od mokrej roboty. W zasadzie wszystko uchodzi mu na sucho. Wołają go, kiedy beton musi iść do ziemi. Pilnuje go w piwnicy – żeby nie nabrał wody w usta. Jak sam twierdzi – Grunt to wejść głęboko w rolę i mieć mocne fundamenty. A jak WODOODPORNY radzi sobie ze sławą? To proste. Jest odporny na każdą wodę, również sodową.

Styropian WODOODPORNY chroni budynek na poziomie fundamentów oraz wszędzie tam, gdzie może wystąpić długotrwałe działanie wody. Przystosowany jest do izolowania pod ziemią. Jest bardzo wytrzymały oraz niewrażliwy na rozwój bakterii i grzybów.

SZARY

SZARY kolorem wyłamuje się ze schematu typowego styropianu. Jest wytworem inteligentnej technologii. Dzięki specjalnym dodatkom uszlachetniającym, na czele z grafitem, osiąga najlepsze wartości lambda (λ), wynoszące nawet 0,031W/mK. Praca jego szarych komórek pozwala mu izolować nawet o 30% skuteczniej niż jego biały odpowiednik, a dzięki mniejszej grubości do izolacji ścian zewnętrznych potrzeba go znacznie mniej. –To moja licencja na ocieplanie! – mówi nasz bohater.

Styropian SZARY fenomenalnie chroni budynki przed stratami energii potrzebnej do ich ogrzewania i chłodzenia. Pozwala też zaoszczędzić na kosztach materiałów i robocizny. Jest idolem fanów budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

TWARDY

Jak większość twardzieli, styropian TWARDY ma dwa oblicza. Z jednej strony to prawdziwy macho  – silny i nieugięty.  – Życie mnie nauczyło, żeby nie ulegać naciskom. Biorą mnie, kiedy trzeba położyć kogoś na deski albo wykończyć na dachu - opowiada. Z drugiej strony TWARDY to prawdziwy gentelman, zapewnia stabilizację, jest cichy i ciepły. – Cenię trwałe relacje, chciałbym dać komuś mocne oparcie  – przyznaje.

Styropian TWARDY jest niezastąpiony do izolowania podłóg, parkingów oraz dachów płaskich. Wyróżnia go niezwykła wytrzymałość na ściskanie oraz trwałość, dzięki czemu nie odkształca się nawet pod długotrwałym obciążeniem. Warto pamiętać, że im wyższa jest waga TWARDEGO, tym większa jest jego odporność na ściskanie. Sława go też nie przygniecie.

Zobacz więcej: http://Styropian.men

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu
www.producencistyropianu.pl
ul. Puławska 72 lok. 1
02-603 Warszawa

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Polecamy Ci również

Zobacz także