Strop prefabrykowany

Czas budowy domu może skrócić m.in. wykorzystanie gotowych, prefabrykowanych elementów budowlanych, np. stropu.

strop prefabrykowanyNerwy, stres i ponoszenie podwójnych kosztów z powodu opóźniania się prac to codzienność podczas budowy domu. Może warto iść śladem Skandynawów, wśród których dużą popularnością cieszą się domy z prefabrykatów? Główne zalety takich budynków to bardzo krótki czas budowy i wysoka jakość obiektu. Ponadto, prefabrykaty objęte są zazwyczaj gwarancją, więc ewentualne usterki będą naprawiane na koszt firmy.
Prefabrykaty do budowy domu to duże elementy budynku, które powstały w fabryce. Wśród nich można wymienić: ściany, stropy, schody czy nawet przestrzenne moduły, stanowiące część domu. Gotowe elementy dowożone są bezpośrednio na budowę i montowane w przeciągu kilku dni. Pod względem użytkowym domy wykonane z prefabrykatów nie różnią się od tych wykonanych tradycyjnymi metodami. Natomiast jakościowo bezwzględnie je przewyższają, gdyż poszczególne elementy poddawane są surowej kontroli technicznej w wytwarzającej je fabryce, a ich montaż na budowie wykonują fachowo przeszkoleni pracownicy, wyspecjalizowani w danej technologii.

Gotowy strop
Zastosowanie stropu Dennert-DX pozwala zdecydowanie przyspieszyć prace związane z wykonaniem stropów między kondygnacjami. Budując strop w sposób konwencjonalny, potrzeba około 3-4 tygodni na jego wykonanie. W tym przypadku montażystom wystarczają zazwyczaj 2 godziny, aby zmontować kompletny strop o powierzchni około 100 m². Dzięki opatentowanemu systemowi połączeń, strop ma zdolność przenoszenia obciążenia natychmiast po jego położeniu. Dalsze prace budowlane mogą być więc kontynuowane od razu po jego montażu.
  
strop budynkubudowa budynkubudowa domu

Strop prefabrykowany może być produkowany w oparciu o popularne projekty budowlane z uwzględnieniem balkonów (wykuszy) i zaokrągleń. Oprócz szybkiego montażu na budowie, charakteryzuje się on także wysokimi właściwościami w zakresie izolacji akustycznej. Strop wyposażono ponadto w różnorodne, funkcjonalne rozwiązania, jak np. kanaliki pionowe. Służą one do ułożenia instalacji elektrycznej bez dodatkowego kucia w podłodze. Zintegrowane elementy stropu umożliwiają przyłączenie także schodów.

Zaletą tego typu stropów jest także bezpieczeństwo ich użytkowania. Są one bowiem produkowane z niepalnych materiałów budowlanych: betonu i stali. Stropy spełniają europejskie normy bezpieczeństwa pożarowego, odpowiadając standardom dla klas ognioodporności: R 30 (materiał nierozprzestrzeniający ognia) oraz R 90 (ogniotrwały).

Oceń artykuł
4,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: Dennert

Polecamy Ci również

Zobacz także