Ruukki - 40-lecie produkcji płyt warstwowych

0
Ruukki - 40-lecie produkcji płyt warstwowych

W tym roku mija 40 lat, odkąd ruszyła produkcja płyt warstwowych w zakładzie Ruukki w Obornikach Wielkopolskich. Jubileusz i wprowadzenie na rynek dwóch nowych produktów były okazją do spotkania z przedstawicielami fińskiego koncernu w podpoznańskiej siedzibie firmy.   

siedziba Ruukkisiedziba Ruukki

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Ruukki wypracowało know- how, które pozwala na dostarczenie klientom produktów dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. To w Obornikach Wielkopolskich zaczęła się polska historia płyt stosowanych do wykonania lekkiej obudowy.  Sztandarowy produkt Ruukki – płyta warstwowa – do dziś jest nazywany „płytą obornicką”. W zakładzie produkuje się rocznie ok. 2,5 mln mkw. płyt, które są dostarczane na rynek europejski.

Płyty warstwowe Ruukki są wytarzane w różnych grubościach i z różnymi rodzajami rdzenia (pianka PU i PIR, wełna W i WE). Szeroka gama kolorów, powłok i profilowań okładzin pozwala na dobranie płyty zgodnej z oczekiwaniami klienta i wymogami ich inwestycji. Dlatego też elewacje budynków wykończonych za pomocą systemu płyt Ruukki mogą teraz otrzymać wizualnie nową jakość.

produkcja płytfabryka płyt warstwowych

Dwa nowe rozwiązania do systemu fasadowego łączą pożądane architektonicznie piękno z ekologią oraz efektywnością energetyczną. Nowe produkty umożliwiają projektowanie energooszczędnych, uwzględniających indywidualne wymagania inwestora  budynków za rozsądną cenę.- Budynki  komercyjne i przemysłowe nie muszą już dłużej wyglądać jak nudne pudełka. Właściciele i najemcy zwracają coraz większą uwagę na korelację pomiędzy wyglądem przestrzeni gdzie prowadzą działalność, a ich produktami i wartościami jakie reprezentuje ich firma. – mówi Waldemar Szostak, Dyrektor Biznesu Komponenty Budowlane w Ruukki Polska.  -  Poza ciekawym wyglądem, ściany  zewnętrzne zbudowane przy użyciu systemu paneli Ruukki charakteryzują się wysoką szczelnością powietrzną i korzystnie wpływają na efektywność energetyczną budynków – dodaje.

fabryka Ruukkiprodukcja płyt warstwowych

 Ruukki Forma jest systemem, który umożliwia instalowanie istniejących produktów elewacyjnych
z oferty Ruukki Design Palette bezpośrednio na powierzchnię płyty. Pakiet Ruukki Forma obejmuje płyty z rodziny Energy, liczne akcesoria oraz okładziny elewacyjne bazujące na Ruukki Design Palette. Ponadto zawiera usługi projektowania i symulator zapotrzebowania na energię. Decydując się na Ruukki Forma, otrzymuje się efektywność energetyczną budynku poprzez wysoką szczelność  powietrzną obiektu oraz szerokie spektrum opcji do zaprojektowania efektownej elewacji.

Drugi z nowych produktów - Ruukki Expression pozwala na bezpośrednią instalację motywów graficznych na powierzchni elewacji. Pakiet Ruukki Expression obejmuje płyty z rodziny Energy, w tym akcesoria i taśmy graficzne wraz z usługą projektowania i symulatorem zapotrzebowania na energię. Produkt ten otwiera nieograniczone możliwości w zakresie nadania budynkowi indywidualnego wyglądu wymaganego przez właściciela.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Ruukki

Polecamy Ci również

Zobacz także