Profesjonalne przyrządy do cięcia glazury

Frezarka do glazury i stół do cięcia płytek tworzą kompleksowe rozwiązanie do obróbki płytek ceramicznych. To nowe narzędzie z oferty firmy Bosch.

Oba produkty stworzono z myślą o glazurnikach i hydraulikach. Mają szereg cech, które podnoszą jakość i komfort codziennej pracy. Frezarka umożliwia wykonywanie wierceń w płytkach, a zastosowane w niej diamentowe koronki wiertnicze gwarantują długą żywotność i szybkie tempo pracy. Stół do cięcia płytek zaopatrzony jest natomiast w system szybkozaciskowy, który ułatwia mocowanie obrabianego materiału.

Zalety nowej frezarki do cięcia płytek Bosch GTR 30 CE Professional to prędkość obrotowa 30 000 obr./min i silnik o mocy 700 W, który umożliwia wiercenie otworów w płytkach o maks. grubości 3 cm. Dzięki diamentowym nakładkom oraz frezowi urządzenie osiąga bardzo dużą dokładność cięć i eliminuje ryzyko pęknięcia płytki. Ze względu na zwartą konstrukcję oraz pionowe prowadzenie narzędzia podczas pracy użytkownik ma optymalną widoczność powierzchni płytki i tym samym maksymalną kontrolę nad procesem obróbki. Praktycznym rozwiązaniem jest także zintegrowany moduł odsysania pyłu, który zapewnia czystość na stanowisku pracy.

Mocowanie płytek bez problemu
Stół do cięcia płytek Bosch GTC 1 Professional ułatwia cięcie oraz wycinanie otworów w obrabianym materiale dzięki stabilnemu zaciskowi mocującemu oraz wytrzymałym kątownikom, które umożliwiają bezpieczne zamocowanie płytek, nawet jedną ręką. Stół, z racji niewielkiej wagi - 3,5 kg, jest łatwy w transporcie. Jeżeli natomiast zamierzamy pracować dłużej w jednym miejscu, możliwe jest zamocowanie go śrubami lub zaciskami do stałego podłoża. Dodatkową zaletą stołu jest przegródka umożliwiająca przechowywanie osprzętu i materiałów do pracy oraz szablony do wykonywania popularnych wycięć w płytkach. 

Profesjonalne przyrządy do cięcia glazury - zdjęcie 1 Profesjonalne przyrządy do cięcia glazury - zdjęcie 2 Profesjonalne przyrządy do cięcia glazury - zdjęcie 3

Bosch ProTeam
Jeśli jesteś zainteresowany przetestowaniem nowej frezarki do glazury i stołu do cięcia płytek zgłoś się do programu Bosch ProTeam. W ramach projektu profesjonalni użytkownicy z całej Europy mogą bezpłatnie testować nowości z programu elektronarzędzi linii niebieskiej oraz wymieniać się doświadczeniami z innymi specjalistami. Szczegółowe warunki uczestnictwa w programie znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej www.bosch-pro-team.com. Każdy, kto chciałby zapoznać się z możliwościami dwóch narzędzi do obróbki płytek firmy Bosch może w dniach od 1 września 2010 do 31 października 2010 zarejestrować się na stronie programu i wysłać swoje zgłoszenie.

Sugerowane ceny detaliczne brutto:

  • frezarka do glazury GTR 30 CE Professional w wersji podstawowej – 731 zł;
  • frezarka do glazury GTR 30 CE Professional w zestawie z systemową walizką narzędziową L-BOXX i dodatkowymi akcesoriami - 1463 zł;
  • stół do cięcia płytek Bosch GTD 1 Professional - 487 zł.
Oceń artykuł
3,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także