Produkt Wykonawcy 2012 - Leca® KERAMZYT

Produkt Wykonawcy 2012 - Leca® KERAMZYT

Leca® KERAMZYT podsypkowy został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie Produkt Wykonawcy 2012. Jury konkursu uhonorowało wysoką jakość oraz nowatorstwo produktu, jego walory użytkowe, dobrą relację ceny do jakości i dostępność w sieci sprzedaży.

laureaci konkursu

keramzyt podsypkowyDo konkursu zgłoszono 44 produkty. Jury w skład którego weszli niezależni eksperci z  branży budowlanej, m.in. przedstawicieli stowarzyszeń, wykonawców prowadzących działalność w sektorze remontowo-budowlanym oraz architektów, wyłoniło najlepsze produkty w 8 kategoriach.
Leca® KERAMZYT podsypkowy został nagrodzony w kategorii „produkty do przygotowania podłoża pod posadzki”. Jest to porowate, lekkie
i wytrzymałe kruszywo ceramiczne powstające w procesie wypalania wysokoilastej gliny pęczniejącej w piecach obrotowych w temperaturze ok. 1150ºC. Wykorzystywany  jest głównie do izolacji oraz wyrównania podsypek na stropach pod płyty suchego jastrychu. Można je stosować na ugiętych stropach drewnianych oraz na stropach ceglanych lub żelbetowych. Ułożenie podsypki a na niej płyt suchego jastrychu, to technologia szczególnie zalecana w przypadku remontów starych budynków. Takie rozwiązanie umożliwia łatwe i szybkie przygotowanie trwałego podłoża pod każdy rodzaj posadzki, bez konieczności wykonywania mokrych podkładów betonowych. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas Międzynarodowych Targów Budma. W imieniu Weber statuetkę i okolicznościowy dyplom odebrał kierownik produktu ds. keramzytu Andrzej Dobrowolski.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Weber

Polecamy Ci również

Zobacz także