Pomyśl o bezpieczeństwie i mieszkaj zdrowo

0
farba do malowania ścian
NoEM przepuszcza naturalne, korzystne dla człowieka pole ziemskie, natomiast ekranuje i pochłania szkodliwe pole elektryczne o częstotliwości od 0,1Hz do 100 000Hz.

Korzystamy z niej na co dzień i traktujemy jako coś oczywistego, a jej brak całkowicie paraliżuje współczesny świat. Mowa o elektryczności – nie wyobrażamy sobie bez niej życia, ale czy jesteśmy świadomi związanych z nią zagrożeń?

Urządzenia elektryczne emitują pole o  częstotliwościach, które mogą negatywnie wpływać na nasz organizm. Warto zatem pomyśleć o tym jak oddziałuje na człowieka pole elektromagnetyczne emitowane przez otaczające nas ze wszystkich stron przewody, sieci elektryczne, sprzęty takie jak lodówka, telewizor, czy telefon. Czy możemy się przed nim chronić? Odpowiedź brzmi – teraz już tak! Efektem współpracy Grupy Selena z wybitnym polskim wynalazcą, dr Stanisławem Wosińskim jest dostępny na polskim rynku innowacyjny ekran w formie farby podkładowej NoEM, pierwszy produkt na świecie, który niemal w 100% chroni przed polem elektrycznym niskich częstotliwości.

Strefa zagrożenia

Badania pokazują, iż szkodliwość wpływu pola elektromagnetycznego (EM), jest na tyle duża, że wymaga wprowadzenia precyzyjnych zasad bezpieczeństwa dla pomieszczeń, w których przebywamy. Liczba urządzeń, z których korzystamy, lawinowo wzrasta, a nauka przynosi kolejne dowody ich zgubnego wpływu na nasze zdrowie: bóle głowy, mdłości, zaburzenia nastroju, przewlekłe zmęczenie, podwyższenie temperatury ciała, bezsenność, zakłócenia rytmu serca, zakłócenia pracy mięśni, mózgu i innych narządów. Międzynarodowa Organizacja Zdrowia zaklasyfikowała pole EM jako czynnik potencjalnie rakotwórczy (grupa 2B według IARC). Zagrożenie jest na tyle realne, że od 1 lipca 2016 wszystkich pracodawców w Polsce obowiązują unijne przepisy  nakładające obowiązek chronienia pracowników m.in. przed wpływem pola EM.

Alians nauki i doświadczenia

Na rynku pojawiło się właśnie pierwsze na świecie, innowacyjne rozwiązanie, które powstało przy współpracy polskiego naukowca oraz lidera branży chemii budowlanej firmy Selena. Wynaleziona przez dr inż. Stanisława Wosińskiego technologia Ceraqion to efekt wieloletnich badań naukowca nad właściwościami wody i ceramiki. Technologia uzyskała patent i międzynarodowe uznanie w postaci licznych nagród, m.in. Złotego Medalu w kategorii „Ochrona Środowiska – Energia” na Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości w Genewie w kwietniu 2011r. Szeroko zakrojone działania na rzecz zastosowania wspomnianej technologii zaowocowały powstaniem ekranu absorbującego pole elektryczne w formie farby podkładowej - NoEM Electro Protector. Skuteczność działania produktu została potwierdzona wieloma badaniami oraz stosownymi certyfikatami. Ponadto NoEM przepuszcza naturalne, korzystne dla człowieka pole ziemskie, natomiast ekranuje i pochłania szkodliwe pole elektryczne o częstotliwości od 0,1Hz do 100 000Hz.

Ochrona i znacznie więcej…

Innowacyjny ekran w formie farby działa już po nałożeniu jednej warstwy, zapewnia kryjący i estetyczny efekt. NoEM pochłania nawet 99% szkodliwego pola elektrycznego, nie zakłócając przy tym działania sieci komórkowej i Wi-Fi. Jest aktywny przez całą dobę, nie zmieniając swoich właściwości pochłaniających nawet przez 10 lat. Ale to nie wszystko. Niezwykle prosta w aplikacji forma farby w kolorze białym pozwala na szybkie odnowienie każdego wnętrza. Jeśli marzy nam się wnętrze w innym kolorze – NoEM stosujemy jako farbę podkładową – na którą nanieść można farbę w dowolnym kolorze. Co ważne taka aplikacja jedynie podnosi efektywność działania ekranu NoEM, a nie niweluje. Dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania efekt odnowionego wnętrza utrzyma się znacznie dłużej. Kolejną bowiem niezaprzeczalną zaletą NoEM są właściwości antyelektrostatyczne. Oznacza to, że stanowi on zabezpieczenie, dzięki któremu na ścianach nie zbiera się kurz i brud.

Estetyka, komfort i zdrowie

Wielu z nas ceni jakość ponad ilość, dlatego urządzając dom czy mieszkanie, staramy się, aby była to inwestycja na lata. NoEM jest rozwiązaniem gwarantującym znakomite działanie przez długi czas, mającym przy tym dobroczynny wpływ na zdrowie nasze i naszej rodziny – a to jest przecież bezcenne! Ambasadorką produktu w Polsce jest architekt wnętrz znana m.in. z programów „Bitwa o Dom”, czy „Pan i Pani House” Natalia Nguyen, która jest także mamą, więc doskonale zdaje sobie sprawę jak ważna jest ochrona przed polem EM. W swoich projektach Pani Natalia łączy design z lat 60-70 z nowoczesnym wzornictwem, chętnie też kupuje stare meble, aby nadać im „drugie życie” oraz z pasją angażuje się w design uwzględniający zasady feng shui. Dla projektantki, we wnętrzach liczy się zarówno piękno jak i funkcjonalność, dlatego stale poszukuje niekonwencjonalnych rozwiązań i nie boi się połączenia różnych faktur, materiałów i stylów. Oprócz piękna, architekt ceni sobie także naturalność, stąd do gustu przypadła jej ekologiczna, przyjazna formuła NoEM. Według projektantki, ekran stawia „kropkę nad i” w każdym zaprojektowanym wnętrzu – biały kolor estetycznie prezentuje się na ścianach, a do tego chroni przed szkodliwym polem elektrycznym.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Selena

Polecamy Ci również

Zobacz także