Płyty ocieplające

Energooszczędne płyty Climapor XPS to technologia prostej i taniej izolacji ścian wewnątrz pomieszczeń.

płyty ocieplającePłyty wykonane są z twardego, lekkiego, ekstrudowanego polistyrenu grubości 4 lub 7 mm. Mają właściwości izolacji termicznej i akustycznej oraz paroizolacyjne. Płyty są łatwe w montażu.

Ogrzewaj pomieszczenia, a nie ściany
Płyty wykorzystuje się do izolacji i ocieplenia ścian, sufitów oraz podłóg wewnątrz pomieszczeń. Tajemnica działania i skuteczności takich płyt polega na umiejscowieniu izolacji. Pozwala ona szybko podnieść temperaturę ogrzewanego pomieszczenia, unikając dużych strat energii na ogrzewanie samych ścian. Płyty mimo niewielkiej grubości mają dobre właściwości izolacji termicznej - takie same jak dwukrotnie grubszy styropian.

Do zadań specjalnych
Cienkie płyty izolacyjne nie zmniejszają powierzchni mieszkania. Są też niezastąpione w miejscach trudnodostępnych (takich jak: ościeżnice, osłony rolet okiennych, wnęki) oraz przy izolacji ścian działowych, piwnic i fundamentów, gdzie nie ma możliwości wykonania izolacji zewnętrznej.

Nie tylko izolacja termiczna
Płyta Climapor XPS zapewnia nie tylko ochronę pomieszczenia przed utratą ciepła. Jest to także dobry sposób na wyciszenie mieszkania zarówno od hałasu zewnętrznego, jak i tego dochodzącego z innych lokali w budynku. Płyta XPS o grubości 7 mm redukuje poziom hałasu o 16 dB. Dodatkową zaletą płyt izolacyjnych jest ochrona ścian przez wilgocią. Charakteryzują się one dobrymi właściwościami paroizolacyjnymi i są odporne na działanie pleśni i grzybów.

Montaż płyty jest prosty i bez problemu możemy wykonać go sami:

  1. Uszkodzone powierzchnie na ścianie i suficie naprawiamy  i wyrównujemy przy użyciu gładzi szpachlowej. Następnie nanosimy na ścianę przy użyciu zębatej szpachelki specjalny bezrozpuszczalnikowy klej do styropianu Decosa.
  2. Płyty izolacyjne przykładamy do ściany na styk, naddatki docinamy nożem i wyrównujemy całość przy użyciu gumowego wałka. Styki płyt uszczelniamy szpachlą dyspersyjną lub taśmą.
  3. Całość możemy bezpośrednio pomalować, pokryć tapetą lub kafelkami. Dodatkowo na płyty XPS można położyć siatkę z włókna szklanego i tradycyjny tynk.
Oceń artykuł
3,11 / 27 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: Saarpor/Climapor

Polecamy Ci również

Zobacz także