Płytki kamienne

Płytki kamienne

Płytki kamienne mogą być świetną alternatywą dla płytek ceramicznych.

płytki kamienne

Płytki z kamienia naturalnego można stosować jako okładzinę ścian, podłóg czy schodów. Kamień ma wiele zalet – przede wszystkim jest trwałym, naturalnym i szlachetnym materiałem. Do wyboru mamy płytki kamienne w różnych kolorach, o niepowtarzalnej, bo naturalnej, fakturze i wzorach.
W zależności od przeznaczenia, warto wybrać kamień o odpowiednich właściwościach – twardości i odporności na ścieranie, czy zarysowania.

płytki kamienne w kuchnipłytki kamienne w łazience

płytki kamienne na podłodzeNa podłogi doskonale nadaje się praktycznie niezniszczalny granit, na ściany dobrym wyborem będzie klasyczny marmur, dekoracyjny onyks, ciepły trawertyn, czy piaskowiec. Płytki kamienne najczęściej są dostępne w dwóch rodzajach wykończenia. Powierzchnia płytek może być wysoce wypolerowana, dzięki czemu rozprowadzi światło we wnętrzu. Natomiast matowa tekstura pochłonie je i rozproszy. Płytki kamienne są niezwykle trwałe, a rzetelnie wykonane i prawidłowo konserwowane – są praktycznie niezniszczalne. Nawet występujące z czasem zmatowienie powierzchni można potraktować jako dodatkowy walor estetyczny. Łatwo też jest odnowić płytki, zeszlifowując zmatowiałą powierzchnię. Wybierając płytki kamienne warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj kamienia, ale i źródło, z jakiego pochodzi. Firmy oferujące kamień z pewnych źródeł i działające na zasadach Fair Trade, na całym świecie są uznawane za synonim gwarancji jakości.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Rogala

Polecamy Ci również

Zobacz także