Płyta z wełny mineralnej

1
Płyta z wełny mineralnej

Wraz z rozwojem technologii budowlanych fasady wentylowane stały się bardzo popularnym rozwiązaniem, które można stosować do różnych konstrukcji budynków zarówno nowych, jak i modernizowanych.

Skuteczność fasad wentylowanych jest uzależniona od materiałów użytych do ich montażu, dlatego stworzono nowy produkt otrzymywany z włókien szklanych - ISOVER Super-Vent Plus, który nadaje nowy wymiar fasadom wentylowanym.

płyta z wełny mineralnejISOVER Super-Vent Plus to płyta z wełny mineralnej - łatwa w obróbce i prosta
|w montażu. Wyróżnia ją lekkość i sprężystość, a jednocześnie sztywność w przegrodach pionowych. Ten wysokiej jakości materiał termoizolacyjny otrzymywany jest z włókien szklanych pokrytych jednostronnie wzmocnionym welonem w kolorze czarnym, który podnosi właściwości hydrofobowe materiału oraz zapobiega wywiewaniu powietrza ze struktury wełny przez powietrze poruszające się w przestrzeni wentylacyjnej. Produkt mieści się w klasie reakcji na ogień A2 s1 d0, co oznacza, że jest niepalny.

- Odnosząc się do słów wypowiedzianych przez słynnego zdobywcę kosmosu Neila Armstronga „To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości”, można stwierdzić, że ISOVER Super-Vent Plus to wielki krok w dziedzinie izolacji fasad wentylowanych. Tak jak „skafander kosmonauty” wykonany jest z lekkiego materiału o najlepszych dostępnych technologicznie parametrach, ISOVER Super-Vent Plus, dzięki „kosmicznym” wręcz właściwościom, może zrewolucjonizować dziedzinę fasad wentylowanych. - mówi Tomas Rosak, Prezes Zarządu ISOVER.

Płyta z wełny mineralnej ma niski współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie λD 0,031 W/mK, dzięki czemu zapewnia większą efektywność izolacji. Niska lambda gwarantuje dodatkowo możliwość stosowania cieńszej izolacji, co wpływa na obniżenie wymagań stawianych konstrukcji wsporczej. Pozwala to na uzyskanie współczynnika przenikania ciepła U dla przegrody składającej się z 18 cm płyty na poziomie 0,17 [W/m²K].

Oficjalna prezentacja produktu odbyła się 6 marca br. podczas pierwszego z cyklu spotkań dla architektów: Euronit dla Architektury i Budownictwa – Nowoczesna Fasada Wentylowana w gliwickim hotelu Qubus.Prezentowaną płytę z wełny mineralnej można stosować do izolacji cieplnej fasad wentylowanych oraz ocieplenia ścian wykonanych w technologii szkieletu drewnianego lub stalowego.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: ISOVER

Polecamy Ci również

Zobacz także