Plakat zamiast obrazu

Plakaty mogą być ciekawą ozdobą ściany i całego wnętrza. Najczęściej stosuje się je w pokoju dziecka lub nastolatka.

plakat jako element wystroju wnętrzaPokój malucha
Plakaty mogą stymulować rozwój dziecka. Nasza pociecha z pewnością będzie miała lepszy sen, gdy nad łóżeczkiem umieścimy plakat z Kubusiem Puchatkiem lub innym bohaterem ulubionej bajki. Nie powinny być jednak zbyt krzykliwe i agresywne. Jaskrawe kolory mogą dekoncentrować. Plakaty, oprócz roli dekoracyjnej, mogą także pomóc w nauce cyfr, liter, kolorów lub kształtów. Niektóre posiadają specjalną miarkę, która pozwoli kontrolować wzrost dziecka.

Dla dziewczynki i chłopca

Dzieciom w wieku szkolnym z pewnością dużą radość sprawi, gdy w ich pokoju pojawi się plakat ze znaną postacią. Warto przy tym pamiętać, że różnice w zainteresowaniach chłopców i dziewczynek są w tym wieku coraz bardziej widoczne. Jeśli rodzeństwo mieszka w jednym pokoju, a nie dysponujemy dużą ilością miejsca, warto uprzedzić ewentualne kłótnie, kupując plakat z ulubionym przez dzieci ogrem Shrekiem lub kotem Garfieldem.

plakat jako element wystroju wnętrzaplakat jako element wystroju wnętrzaplakat jako element wystroju wnętrza

Młodzieżowo
Nastolatek woli samodzielnie wybrać meble i dodatki do swojego pokoju, chce mieć wpływ na ego wystrój. Ze ściany może patrzeć piłkarz, piosenkarz lub aktor. Dobrym i pożytecznym pomysłem mogą być tak zwane „plakaty edukacyjne” przedstawiające na przykład mapy geograficzne, układ słoneczny czy najciekawsze budowle świata.

plakat jako element wystroju wnętrzaplakat jako element wystroju wnętrza

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także