Ozdoby ścienne ze styropianu

Ozdoby ścienne ze styropianu

Dekoracyjne listwy, rozety i sztukaterie to prosty sposób na urozmaicenie każdego wnętrza. Pomysłem na dekoracje ścienne mogą być także ozdoby ze styropianu.

ozdoby ścienne ze styropianu3-D Wandtatoos to małe polistyrenowe elementy dekoracyjne w kształcie m.in.: róży, hibiskusa, lilii i motyla. Wzory, w zamyśle projektantów, mają uniwersalny charakter. Każdy z nich pasuje do wnętrza w stylu nowoczesnym, klasycznym czy eklektycznym.

Nie tylko na ścianę
Te niepozorne dekoracje dają nieograniczone możliwości  stylizacji wnętrza. Najprostsze z nich to pojedyncze lub symetryczne wzory naścienne i sufitowe, które można wykorzystać np. jako elementy dopełniające tapety w stylu retro lub klasyczne stiuki i trawertyny. Świetnie sprawdzają się także jako dodatkowa ozdoba wokół rozet sufitowych, czy element dekoracyjny drzwi, szafek lub wezgłowia łóżka. Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań mogą eksperymentować z różnymi wzorami przestrzennymi przechodzącymi przez narożniki ścian oraz sufitu.

Żyj kolorowo
Wiele dodatkowych możliwości stylizacyjnych uzyskamy przez eksperymentowanie z samodzielnym malowaniem dekorów i tworzenie różnych zestawień kolorystycznych. Do najmodniejszych należy obecnie malowanie sztukaterii na kolor ciemniejszy, o ton lub dwa, od koloru ścian. Zawsze dobrze wypadają też zestawienia mocno kontrastowe. We wnętrzach utrzymanych w stylu retro, śródziemnomorskim lub rustykalnym można zastosować na dekoracjach efekt przecierania, marmuru lub patynowania. Dekoracje 3-D Wandtatoos to także świetny sposób na urozmaicenie pokoju dla dzieci i wspólną zabawę przy ich kolorowaniu. Do montażu pomalowanych dekoracji używa się bezrozpuszczalnikowego kleju do styropianu lub dwustronnej taśmy klejącej.

Cena opakowania brutto (2 sztuki): 26 zł 
styropianowy element dekoracyjny w kształcie hibiskusa styropianowy element dekoracyjny w kształcie lilii styropianowy element dekoracyjny w kształcie kwiatu

styropianowy element dekoracyjny w kształcie róży styropianowy element dekoracyjny w kształcie motylastyropianowy element dekoracyjny w kształcie kwiatu

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Saarpor/Decosa

Polecamy Ci również

Zobacz także