Otwornice diamentowe

Otwornice diamentowe

Montaż płytek ceramicznych nie jest trudnym zadaniem. Problemy pojawiają się w momencie, w którym trzeba wyciąć w płytkach otwory pod instalację elektryczną lub wodno-kanalizacyjną. Niezbędnym narzędziem w trakcie tego typu prac będą otwornice diamentowe. Niezwykle precyzyjne, wytrzymałe i - co ważne - proste w użyciu pozwolą uprościć i znacznie skrócić czas przygotowania posadzki lub ścian wyłożonych płytkami, naturalnym kamieniem czy gresem.

otwornica diamentowaKrawędzie tnące otwornic Ceramic firmy Wolfcraft pokryte są wysokojakościowym diamentem przemysłowym, który umożliwia wiercenie w bardzo twardych materiałach. Co więcej, korpus główny toczony jest z pełnego materiału, dzięki czemu zachowana jest precyzja nawet w trakcie długiego użytkowania. Tego rodzaju konstrukcja umożliwia wiercenie otworów w glazurze, płytach z kamienia naturalnego, granitu oraz w kaflach. Warto podkreślić, że narzędzie to pozwala już w 5 sekund wykonać otwór Φ 65 mm (seria Ceramic do szlifierek kątowych). Co więcej wysokiej jakości komponenty użyte do produkcji gwarantują długą żywotność otwornicy – wykonanie 50 otworów Φ 35 mm pokazało, że otwornica nie została zużyta i mogła być używana do dalszych prac. Dzięki temu znacznie zmniejsza się koszt wykonania jednego otworu.

Rozwiązanie marki Wolfcraft jest niezwykle przydatne przy montażu urządzeń sanitarnych oraz przy wykonywaniu otworów pod puszki prądowe, halogenowe oświetlenie podłogowe czy też podczas wykonywania otworów pod odpływy kanalizacyjne, rury wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania. Otwornicę Ceramic marki Wolfcraft wystarczy zamontować do wkrętarki akumulatorowej, aby rozpocząć precyzyjne przygotowania otworów. W ofercie firmy Wolfcraft są również otwornice Ceramic przystosowane do pracy ze szlifierkami kątowymi. Rozpiętość średnicy od 18 mm do 83 mm pozwala dobrać wielkość niezbędną do średnicy rury, odpływu czy przewodu. Głębokość cięcia, w zależności od potrzeby, może wynosić 25 lub 45 mm. Warto podkreślić, że otwornice Ceramic firmy Wolfcraft dostarczane są w zestawie z gąbką, która zapobiega powstawaniu pyłu w trakcie wiercenia oraz umożliwia chłodzenie wodą.  Dzięki temu zwiększa się żywotność urządzenia.

otwornica diamentowa - zestawW ofercie firmy LŁ (dawniej: Lange Łukaszuk), dystrybutora narzędzi Wolfcraft na polski rynek, znajdują się przydatne podczas prac posadzkarskich dodatki. Szczególną uwagę warto zwrócić na zestaw wierteł diamentowych Ceramic oraz prowadnicę. Wiertło diamentowe wystarczy umieścić w uchwycie wkrętarki akumulatorowej i od razu można rozpocząć wiercenie! Warto podkreślić, że zostały one wykonane z tego samego diamentu przemysłowego co otwornice Ceramic, stąd też umożliwiają one wiercenie w bardzo twardych materiałach. Są one dostępne w 4 rozmiarach: 5, 6, 8 i 10 mm. Przydatnym dodatkiem jest również prowadnica, która zapobiega ześlizgiwaniu się wiertła w trakcie wiercenia. Co więcej posiada ona 2 przyssawki zapewniające bezpieczne i trwałe mocowanie na powierzchni płytek kamiennych i granitowych oraz glazurze.

Eleganckie płytki do kuchni czy łazienki to dopiero połowa sukcesu aranżacyjnego. Efekt dekoracyjny uzyskamy wtedy, gdy okładzina zostanie odpowiednio ułożona. Podczas jej montażu niezastąpionym narzędziem będzie otwornica diamentowa Ceramic firmy Wolfcraft. Dostępne w ofercie LŁ rozwiązanie pozwoli przygotować otwory w płytkach ceramicznych pod przewody, rury czy odpływy. Dzięki temu unikniemy nieestetycznych nierówności lub też popękanych płytek.

Przykładowe ceny:
Otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 18 mm, cena 51,99 zł netto
Otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 22 mm, cena 55,92 zł netto
Otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 25 mm, cena 61,39 zł netto
Otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 35 mm, cena 73,16 zł netto
Otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 45 mm, cena 91,13 zł netto
Otwornica diamentowa Ceramic  marki Wolfcraft, ø 53 mm, cena 106,91 zł netto
Otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 60 mm, cena 110,65 zł netto
Otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 65 mm, cena 132,36 zł netto
Otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 68 mm, cena 136,37 zł netto
Otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 74 mm, cena 148,23zł netto
Otwornica diamentowa Ceramic marki Wolfcraft, ø 83 mm, cena 164,46 zł netto
Wiertło diamentowe Ceramic marki Wolfcraft, ø 5 mm, cena 42,42 zł netto
Wiertło diamentowe Ceramic marki Wolfcraft, ø 6 mm, cena 44,15 zł netto
Wiertło diamentowe Ceramic marki Wolfcraft, ø 8 mm, cena 45,97 zł netto
Wiertło diamentowe Ceramic marki Wolfcraft, ø 10 mm, cena 49,62 zł netto 
Prowadnica marki Wolfcraft, cena 23,90 zł netto

Ceny katalogowe netto ze stycznia 2015

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło:

Polecamy Ci również

Zobacz także