Nowy dom

Nowy dom

Wraz z oddaniem domu dla sześciu rodzin w Józefosławiu, co miało miejsce
w dniu 9 listopada 2010 r., sfinalizowany został przeszło trzyletni etap współpracy Grupy Kapitałowej SOLBET z fundacją Habitat for Humanity.

W uroczystości przekazania mieszkań rodzinom w domu przy ul. Ogrodowej w Józefosławiu uczestniczyli nowi lokatorzy, przedstawiciele partnerów fundacji, sponsorów, mediów oraz lokalnych władz.


Na program uroczystości złożyło się pobłogosławienie budynku, prezentacja historii projektu oraz wystąpienia gości. Budowę w Józefosławiu sfinansowano ze środków fundacji oraz darowizn od sponsorów. SOLBET przekazał potrzebne do realizacji budowy elementy murowe oraz chemię budowlaną. Każda rodzina musiała także wpłacić 10 proc. wartości lokalu. Pozostałą kwotę wartości mieszkania właściciele będą spłacać regularnie w nieoprocentowanych ratach.

Przy budowie domu pracowało około trzystu wolontariuszy, w tym ekipa złożona z kadry zarządzającej i pracowników Grupy Kapitałowej Solbet wraz z przyjaciółmi firmy i przedstawicielami branżowych mediów.


Wybór technologii budowania oferowanej przez Solbet do prac realizowanych przez fundację Habitat for Humanity nie był przypadkowy. Na habitatowskich budowach pracują głównie wolontariusze, którzy pod okiem fachowców angażują się w prace murarskie i wykończeniowe. Technologia wznoszenia ścian w systemie Solbet jest łatwa, a zarazem precyzyjna, co pozwala na budowanie przez osoby, które na co dzień tym się nie zajmują. Połączenie doświadczenia i potencjału, jakie niesie ze sobą fundacja Habitat for Humanity z oferowaną przez Solbet technologią budowania zaowocowały zakończeniem kolejnego projektu, który otworzył szanse na życia w godziwych warunkach dla sześciu rodzin.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: Solbet

Zdjęcia: Habitat for Humanity, Solbet

Polecamy Ci również

Zobacz także