Nowy bloczek akustyczny Leca® BLOK

Nowy bloczek akustyczny Leca® BLOK

Nowy keramzytobetonowy Bloczek Leca® BLOK akustyczny 24/20 jest przeznaczony do wznoszenia cichych ścian zewnętrznych i wewnętrznych.

Bloczek Leca® BLOK akustyczny

Nowy bloczek akustyczny

Keramzytobetonowy Bloczek Leca® BLOK akustyczny 24/20 wyróżnia się doskonałymi parametrami izolacyjnymi i użytkowymi. Jest przeznaczony do budowy ścian akustycznych, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Na ścianach z tych bloczków można układać wszystkie rodzaje stropów, stosować dowolny rodzaj tynku, izolować je wełną lub styropianem (zastosowanie wełny jest zalecane ze względu na zachowanie paroprzepuszczalności ściany), również osadzanie okien nie stanowi żadnego problemu.

Potwierdzona izolacyjność akustyczna

Ściany wykonane z bloczków Leca® BLOK akustyczny 24/20 zostały przebadane pod kątem izolacyjności akustycznej w Zakładzie Akustyki Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie i uzyskały doskonałe wyniki. Izolacyjność Rw wyniosła 59 dB (C -1 i Ctr -5) w praktyce oznacza, że po uwzględnieniu pozostałych obliczeniowych poprawek, możemy osiągnąć izolacyjność akustyczną dla ścian wewnętrznych na poziomie 52-55 dB, a w przypadku ścian zewnętrznych 52 dB. A zatem bloczki te są jednym z najlepiej izolujących akustycznie materiałów na ściany produkowanych w Polsce.

Przeczytaj też Historia budowy domu z keramzytu

Zastosowanie bloczków akustycznych

Bloczki są przede wszystkim polecane do budowy ścian o wysokiej izolacyjności akustycznej między mieszkaniami w budownictwie wielorodzinnym. Umożliwiają wykonanie „cichej ściany” bez względu na lokalizację budynku (szczególnie jeśli znajduje się on w pobliżu ruchliwych dróg, linii kolejowych, czy lotniska).
Bloczki Leca® BLOK akustyczne są produkowane z keramzytobetonu na bazie Leca® KERAMZYTU. Porowata struktura wewnętrzna tego lekkiego kruszywa oraz przestrzenie pomiędzy granulkami keramzytu znakomicie wspomagają rozproszenie energii fali akustycznej przechodzącej przez ścianę.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Weber Leca

Polecamy Ci również

Zobacz także