Nowoczesna izolacja LAMBDA

Prawidłowo zaprojektowane i odpowiednio wykonane ocieplenie chroni budynek przed utratą ciepła, trwale zabezpiecza jego konstrukcję, a elewacji nadaje atrakcyjny wygląd.

Właściwe zaizolowanie ścian, ościeży oraz innych newralgicznych miejsc na elewacji budynku nie zawsze jest prostym zadaniem. Krzywizny ścian, ocieplenia budynków z małymi okapami, izolacja ościeży, potrzeba różnicowania grubości warstwy izolacyjnej pozwalającego na „cofnięcie” płaszczyzny fragmentu elewacji, to tylko niektóre z utrudnień, z którymi może spotkać się projektant, inwestor lub wykonawca.

W takich sytuacjach warto sięgnąć po rozwiązanie weber.therm LAMBDA.

Co to jest weber.therm LAMBDA?
To złożony system izolacji cieplnej ścian zewnętrznych budynku wykorzystujący warstwę izolacyjną z piany fenolowej weber PH930 (Kooltherm K5). System stanowi połączenie nowoczesnej izolacji produkowanej przez firmę Kingspan i komponentów chemii budowlanej Weber, służących do mocowania, wykonywania warstwy zbrojącej i estetycznego wykańczania elewacji. Zastosowanie w systemie materiału izolacyjnego o bezkonkurencyjnie niskim współczynniku przewodzenia ciepła l=0,021 W/mK gwarantuje wykonanie skutecznej izolacji, a jednocześnie o połowę cieńszej w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.
system lambda
Jak to możliwe?
Płyty weber PH930 (Kooltherm K5) mają zamkniętą budowę komórkową, dzięki czemu osiągają najlepsze właściwości termoizolacyjne wśród produktów oferowanych na rynku. Rdzeń płyty wykonany jest ze sztywnego, fenolowego materiału izolacyjnego klasy Premium, osłoniętego obustronnie okładziną z welonu szklanego. Piana fenolowa jest odporna na przenikanie i chłonięcie wilgoci, charakteryzuje ją wysoka wytrzymałość na ściskanie 100 kPa (przy odkształceniu 10%), jest łatwa w obróbce i instalacji, przyjazna w użyciu i bezpieczna dla środowiska (bez CFC/HCFC).

Kiedy warto stosować system weber.therm LAMBDA?
Rozwiązanie jest szczególnie polecane wszędzie tam, gdzie jest zbyt mało miejsca na wykonanie standardowego ocieplenia o prawidłowej grubości. Dzięki prawie dwukrotnie lepszemu współczynnikowi przewodzenia ciepła l, ocieplenie w systemie LAMBDA może być niemal dwukrotnie cieńsze w porównaniu z tradycyjnym.

Materiał izolacyjny Współczynnik l Grubość izolacji
Wełna skalna l = ok. 0,042 (W/m•K) D = 135 mm
Styropian l= ok. 0,038 (W/m•K) D = 120 mm
Płyta weber PH930 (Kooltherm K5) l= 0,021 (W/m•K) D = 70 mmOceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Zobacz także