Nowoczesna elewacja domu

Nowoczesna elewacja domu

Tradycyjną bryłę domu, architekci z warszawskiej pracowni architektonicznej 81.WAW.PL. potraktowali w bardzo nowoczesny sposób. W ten sposób powstał dom w Międzylesiu, łączący klasykę i nowoczesność.

nowoczesny dom

Punktem wyjścia do stworzenia projektu była tradycyjna bryła domu jednorodzinnego z dwuspadowym dachem. Jednak, dzięki nowatorskiemu podejściu, powstał dom zaskakujący nowoczesnymi rozwiązaniami. Uwagę przyciąga jednolite wykończenie domu. Jego dach i elewację pokryto płytkami włóknocementowymi, co tworzy niezwykły i bardzo nowoczesny efekt. Taka nowoczesna elewacja podkreśla też kształt bryły domu.

przeszklony salon na parterzeelewacja i dach z płytek włóknocementowych

Wewnętrzny układ domu tworzy przemyślaną całość. Centralnym punktem parteru jest salon, przeszklony z trzech stron. Daje to wrażenie połączenia z otoczeniem budynku. Ponadto na parterze znajduje się gabinet, kuchnia z jadalnią, przestronna garderoba oraz pomieszczenie techniczne i kotłownia. Część prywatna – sypialnia została urządzano na piętrze. Znajdują się tu łącznie trzy sypialnie i dwie łazienki. Rozdzielenie funkcji parteru i piętra pozwoliło na optymalne wykorzystanie przestrzeni domu. Parter jest przeznaczony do wspólnego spędzania czasu, piętro ma bardziej prywatny charakter.

salon połączony przeszkleniami z tarasemmiejsca parkingowe przed domem

Powierzchnia tego domu to niewiele ponad 140 m². Dlatego w bryle budynku nie zaprojektowano garażu, ale przewidziano dwa miejsca parkingowe w pobliżu bramy wjazdowej na działkę. To rozwiązanie pozwoliło to na powiększenie powierzchni salonu.

tradycyjny dom w nowej formie

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: 81.WAW.PL

Polecamy Ci również

Zobacz także