Nowe młoty udarowo-obrotowe Bosch dla profesjonalistów

Nowe młoty udarowo-obrotowe Bosch dla profesjonalistów

12-kilogramowe młoty udarowo-obrotowe GBH 12-52 DV Professional i GBH 12-52 D Professional firmy Bosch oferują najwyższą moc wiercenia i dłutowania w tej klasie urządzeń. Narzędzia są wyposażone w silnik 1.700 W i osiągają energię udaru 19 J, zapewniając dużo wyższą wydajność w porównaniu do wcześniejszego modelu.

nowe młoty udarowo-obrotowe są wyposażone w silnik 1700 W i osiągają energię udaru 19 J, fot. Bosch

Narzędzia doskonale sprawdzają się w pracach wyburzeniowych prowadzonych w poziomie, przy wykonywaniu poprawek i dłutowaniu. Model GBH 12-52 DV Professional jest dodatkowo wyposażony w potrójny system tłumienia drgań. Element tłumiący zintegrowany w pokrywie aluminiowej, oddzielona od silnika rękojeść główna oraz wytłumiony mechanizm udarowy obniżają emisję drgań do 10 m/s² podczas wiercenia i 8 m/s² podczas dłutowania, czyli aż o 50% efektywniej niż w przypadku poprzedniego modelu. Dzięki temu dozwolony dzienny czas pracy młotem GBH 12-52 DV Professional wynosi ponad dwie godziny dla jednego użytkownika. W połączeniu z wysoką wydajnością usuwania materiału, narzędzie gwarantuje szybkie tempo pracy.

młoty udarowo-obrotowe GBH 12-52 DV Professional i GBH 12-52 D Professional, fot. BoschŁatwe dłutowanie, długa żywotność

Aby ułatwić dłutowanie, oba młoty udarowo-obrotowe wyposażono w blokadę włącznika do pracy ciągłej. Blokada włącza się automatycznie przy zmianie trybu wiercenia na tryb dłutowania. W modelu GBH 12-52 DV Professional funkcja Turbo Power podwyższa moc narzędzia w trybie dłutowania dzięki wykorzystaniu energii, która w trybie wiercenia zapewnia ruch obrotowy. Dzięki temu można wyjątkowo szybko wykonywać tunele kablowe lub otwory przelotowe do montażu okien i drzwi.
Młoty udarowo-obrotowe wyposażono także w system Constant Electronic zapewniający stałą moc pracy narzędzia oraz wyświetlacz serwisowy, który wskazuje konieczność wymiany szczotek węglowych. Obydwa urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o wymagających zastosowaniach - solidne metalowe komponenty zapewniają długą żywotność urządzeń.

nowe młoty udarowo-obrotowe wyrózniają sięwytrzymałością, fot. Bosch

Wszystko z jednego źródła: kompletny system marki Bosch

Bosch oferuje fachowcom kompletny system, na który składają się profesjonalne elektronarzędzia, systemy odsysania pyłu oraz osprzęt. Użytkownicy mogą korzystać z dostępnych przystawek odsysających Bosch do wiercenia i dłutowania, chroniąc swoje zdrowie i narzędzia oraz pracując wydajniej.

Dane techniczne GBH 12-52 DV Professional
(zastępuje GBH 11 DE Professional)
GBH 12-52 D Professional
(zastępuje GBH 11 DE Professional)
Moc nominalna 1.700 W 1.700 W
Energia pojedynczego udaru 19 J 19 J
Maks. średnica wiercenia w betonie 52 mm 52 mm
Maks. średnica wiercenia koronkami wiertniczymi w betonie 150 mm 150 mm
Wartość drgań (wiercenie/dłutowanie) 10,0/8,0 m/s² 20,0/15,0 m/s²
Tłumienie drgań tak nie
Waga 11,9 kg 11,5 kg
Kompatybilny z systemami odsysania pyłu Bosch, przeznaczonymi do wiercenia GDE 68 Professional, GDE 162 Professional GDE 68 Professional, GDE 162 Professional
Kompatybilny z systemami odsysania pyłu Bosch, przeznaczonymi do dłutowania GDE max Professional GDE max Professional

 

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także