Nowe akumulatory litowo-jonowe

Nowe akumulatory litowo-jonowe

Nowe akumulatory litowo-jonowe Bosch charakteryzują się wydłużonym czasem pracy i większą żywotnością.

Nowe akumulatory są oferowane w dwóch pojemnościach – 1,5 Ah i 2,0 Ah, wersjach na napięcie 14,4 oraz 18 V.
Akumulatory o pojemności 1,5 Ah są przeznaczone do lżejszych i mniej zaawansowanych aplikacji. Szczególnie dobrze sprawdzają się w lekkich pracach instalacyjnych, podczas których trzeba trzymać narzędzie nad głową. Polecane są również do aplikacji, w których nie jest konieczna wysoka efektywność prądowa i co za tym idzie – ryzyko przegrzewania się urządzeń jest znacznie ograniczone. Baterie litowo-jonowe 1,5 Ah, w porównaniu z poprzednim modelem 1,3 Ah, mają wydłużony czas pracy o co najmniej 15%, natomiast czas ich ładowania został skrócony.

nowy akumulator litowo-jonowy 2,0 AhAkumulatory Compact o pojemności 2,0 Ah charakteryzują się podwyższoną wydajnością energetyczną, zdolnością do oddawania wyższych prądów w dłuższym czasie oraz obniżoną rezystancją wewnętrzną. Cechy te wpływają na wydłużenie czasu pracy o min. 33% w stosunku do dotychczasowych modeli 1,5 Ah, a także zapewniają lepszą wydajność akumulatorów podczas pracy w niższych temperaturach.
W obudowie akumulatorów 2,0 Ah zastosowano technologię CoolPack, która chroni ogniwa przed przegrzaniem się i wydłuża ich żywotność (do 100%). Ochrona przed przegrzaniem jest szczególnie ważna w przypadku dłuższej pracy urządzenia. Ponieważ akumulatorów litowo-litowych nie można używać, kiedy ich temperatura przekroczy 70°C (grozi to uszkodzeniem ogniw), wielu producentów stosuje zabezpieczenia w postaci elektronicznych układów kontrolujących temperaturę. W przypadku przegrzania się akumulatora, taki układ powoduje wyłączenie się urządzenia. Niestety powoduje to przymusowe przerwy w pracy. Dlatego w akumulatorach Bosch stosuje się bardziej złożone rozwiązania, takie jak układy elektroniczne, chroniące poszczególne ogniwa i silnik, a także zapewniające efektywne ładowanie. Jednak najważniejszym elementem jest technologia CoolPack, dzięki której temperatura wewnątrz akumulatora jest stale obniżana. Akumulatory CoolPack charakteryzują się czerwonym ożebrowaniem chłodzącym. Ożebrowanie zwiększa powierzchnię chłodzenia, a ponieważ jest wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego (HDPE), które wyróżnia się skutecznym przewodzeniem ciepła i jest jednocześnie skutecznym izolatorem elektrycznym, to rozwiązanie zapewnia efektywne chłodzenie i wydłuża żywotność ogniw.

akumulator litowo-jonowy z technologią CoolPackZastosowane rozwiązania nie wpłynęły na ciężar i wielkość nowych akumulatorów – pozostają one najmniejsze i najlżejsze w swojej klasie. Akumulatory 1,5 Ah
i 2,0 Ah są przeznaczone do całej linii profesjonalnych elektronarzędzi akumulatorowych i ładowarek w ramach tej samej kategorii napięcia.

Nowe akumulatory są dostępne w sprzedaży od maja 2013 r. (także jako osobne produkty asortymentowe).

Uwaga: wszystkie akumulatory i ładowarki będą objęte wydłużoną, 24-miesięczną gwarancją uwzględniającą również zużycie eksploatacyjne. Przedłużenie gwarancji następuje po ich zarejestrowaniu.

Sugerowana cena detaliczna brutto (maj, 2013):

  • 14,4 V-Li 2,0 Ah – 405 zł,
  • 18 V-Li 2,0 Ah – 454 zł,
  • 14,4 V-Li 1,5 Ah – 355 zł,
  • 18 V-Li 1,5 Ah – 405 zł.

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także