Nowe akumulatory Bosch

Nowe akumulatory Bosch

Nowe akumulatory o pojemności 4,0 Ah zapewniają dłuższy czas pracy i żywotność narzędzi profesjonalnych 14,4 i 18 V dzięki technologii CoolPack.

akumulatory do elektronarzędziFirma Bosch wprowadza na rynek nowe akumulatory o pojemności 4,0 Ah. Dzięki nim profesjonalni użytkownicy mogą osiągnąć do 65% dłuższy czas pracy i dwukrotnie wyższą wydajność. Nowe akumulatory Bosch są najmniejsze i najlżejsze wśród akumulatorów 4,0 Ah dostępnych obecnie na rynku. Ważną informacją dla użytkowników jest również wprowadzenie dodatkowej, 2-letniej usługi gwarancyjnej na wszystkie akumulatory litowo-jonowe oraz ładowarki do nich.

Wydłużony czas pracy z użyciem nowego akumulatora Bosch został potwierdzony przez niezależny instytut badawczy SLG Prüf–und Zertifizierungs GmbH. Testy SLG dowodzą, że np. czas pracy wiertarko-wkrętarką akumulatorową GSR 18 V-LI Professional przy zastosowaniu akumulatora 4,0 Ah wydłużył się o 65% w porównaniu do akumulatora 3,0 Ah.

Ogniwa kategorii Premium w nowych akumulatorach Bosch posiadają podwyższoną wydajność energetyczną, zdolność do oddawania wyższych prądów w dłuższym czasie i obniżoną rezystancję wewnętrzną, co zwiększa efektywność pracy także w niższych temperaturach. Akumulatory litowo-jonowe 4,0 Ah znacznie przewyższają pod tym względem zarówno akumulatory niklowo-kadmowe, jak i akumulatory żelazowo-wodorkowe.

Technologia CoolPack zwiększa żywotność akumulatorów poprzez oddawanie emisji ciepła na zewnątrz obudowy akumulatora.

Im dłuższy czas pracy, tym ważniejsza staje się ochrona akumulatorów przed przegrzaniem i związanym z tym przedwczesnym starzeniem się lub uszkodzeniem. Marek Krajewski, Senior Brand Manager linii Bosch Niebieski wyjaśnia: Akumulatorów litowo-jonowych nie wolno używać, gdy ich temperatura przekroczy 70 stopni Celsjusza, ponieważ grozi to uszkodzeniem ogniw. Podwyższona temperatura oznacza także szybsze starzenie się ogniw i krótszy czas wykorzystywania akumulatora. Wielu konkurentów stosuje obecnie elektroniczne układy kontroli temperatury, aby w razie nadmiernego przegrzania akumulatora odłączyć lub wyłączyć urządzenie. Oznacza to jednak dla użytkownika przymusową przerwę w pracy i stratę cennego czasu. Dlatego Bosch wybrał bardziej złożone rozwiązanie. Oprócz zaawansowanych układów elektronicznych, chroniących poszczególne ogniwa i silnik oraz zabezpieczających szybki proces efektywnego ładowania, korzystamy z unikatowej technologii CoolPack, stale obniżającej temperaturę wewnątrz akumulatora. Stosujemy ją w dotychczasowych akumulatorach litowo-jonowych Bosch i w nowych akumulatorach 4,0 Ah.

Akumulatory Bosch CoolPack posiadają specjalny element obudowy – czerwone ożebrowanie chłodzące wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Materiał ten bardzo skutecznie przewodzi ciepło, a przy tym jest izolatorem elektrycznym, co zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji akumulatorów – komentuje Marek Krajewski. Ożebrowanie zwiększa powierzchnię wymiany ciepła, które jest dzięki temu efektywniej odprowadzane na zewnątrz (np. jak w lodówce). To sprawia, że akumulatory CoolPack odznaczają się wydłużoną żywotnością. Nasze pomiary wykazały, że żywotność akumulatorów CoolPack jest dwukrotnie dłuższa niż w przypadku akumulatorów konwencjonalnych bez tej technologii – dodaje Marek Krajewski. Ich niezwykła trwałość i żywotność nie oznacza jednak większych rozmiarów czy ciężaru. Nowe akumulatory Bosch są najmniejsze i najlżejsze wśród akumulatorów 4,0 Ah dostępnych obecnie na rynku.

wiertarko-wkrętarka akumulatorowaAkumulatorów 4.0 Ah z technologią CoolPack można używać z całą linią profesjonalnych elektronarzędzi akumulatorowych w ramach tej samej kategorii napięcia. Nowe akumulatory zostaną wprowadzone do sprzedaży od stycznia 2013 roku jako standardowe wyposażenie szerokiej gamy narzędzi akumulatorowych o napięciu 14,4 V i 18 V. Będzie je można także zakupić jako oddzielne produkty uzupełniające posiadaną rodzinę narzędzi lub dodatek do narzędzi systemowych bez wyposażenia standardowego. Wkrótce, bo już od maja 2013 r. do sprzedaży wejdą także pakiety akumulatorów z ładowarkami i akumulatory Compact o pojemności 2,0 Ah.

I jeszcze jedna dobra wiadomość dla profesjonalistów – po wcześniejszym zarejestrowaniu akumulatory 4,0 Ah i ładowarki objęte będą wydłużoną, 24-miesięczną gwarancją uwzględniającą także zużycie eksploatacyjne.

Sugerowana cena detaliczna brutto (styczeń, 2013):
- 14,4 V-Li 4,0 Ah – 712 zł,
- 18 V-Li 4,0 Ah – 798 zł.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także