Nowa linia szlifierek oscylacyjnych Bosch dla profesjonalistów

0
Zastosowanie szlifierki oscylacyjnej
Nowe szlifierki oscylacyjne, a w tym narzędzie akumulatorowe wyróżniają się kompaktową budową.

Nowe szlifierki oscylacyjne Bosch dla profesjonalistów to przede wszystkim wygoda w obsłudze. Wśród nowych modeli znajduje się pierwsza wersja akumulatorowa, a narzędzia wyposażono w szereg innowacyjnych rozwiązań tj. możliwość wymieniania płyt. Dzięki temu praca staje się prostsza i bardziej efektywna.

Wyjątkowo poręczne i wygodne  – takie są nowe jednoręczne szlifierki oscylacyjne firmy Bosch dla profesjonalistów. Linia szlifierek przeznaczony do prac przygotowawczych obejmuje trzy narzędzia sieciowe: GSS 140-1 A Professional, GSS 160-1 A Professional i GSS 160 Multi Professional oraz pierwszą akumulatorową szlifierkę oscylacyjną 18 V GSS 18V-10 Professional. Narzędzia oferują użytkownikom profesjonalnym z branż związanych z obróbką drewna, a także malarzom i lakiernikom, większą wszechstronność działania niż porównywalne modele konkurencji. Swoją wszechstronność zawdzięczają rozwiązaniu z trzema wymiennymi płytami szlifierskim: kwadratową, prostokątną i trójkątną. Użytkownicy mogą teraz w szybki i łatwy sposób przystosować narzędzia do wykonywanej pracy. Papier ścierny można mocować w zależności od płyty - w systemie mocowania „Easy Fit“ albo na rzepy (Velcro). Narzędzia ważą od 1,1 do 1,5 kg i są znacznie lżejsze od poprzednich modeli,
a dzięki ergonomicznemu uchwytowi z miękką okładziną można nimi pracować w różnych pozycjach i obsługiwać je przy użyciu jednej ręki.

Wszechstronne szlifierki oscylacyjne do wielu zastosowań

Bosch oferuje odpowiednie narzędzie do każdego z zastosowań: model GSS 140-1 A Professional jest wyposażony w kwadratową płytę szlifierską i jest przeznaczony do szlifowania mniejszych, równych powierzchni. Dzięki metalowej płycie narzędzie jest jeszcze bardziej wytrzymałe niż poprzedni model. Użytkownicy mogą używać zarówno standardowego papieru ściernego, jak i papieru z rolki, ponieważ narzędzie jest wyposażone w dwa systemy mocowania: rzepy (Velcro) oraz na zaciski „Easy-Fit“.
W wyposażeniu standardowym szlifierki GSS 160-1 A Professional znajduje się prostokątna płyta szlifierska, przeznaczona zwłaszcza do obróbki krawędzi np. stołów. Węższa płyta szlifierska (w porównaniu do płyty kwadratowej) minimalizuje ryzyko ześlizgnięcia się szlifierki poza krawędź i przypadkowego zaokrąglenia krawędzi. Papier ścierny mocowany za pomocą rzepów (Velcro) można wyjątkowo łatwo wymienić.
Szlifierka GSS 160 Multi Professional oferuje, oprócz kwadratowej i prostokątnej, także trójkątną płytę szlifierską, która ułatwia obróbkę narożników, ram okiennych, drzwi i mebli oraz dowolnego rodzaju wypełnień.
Akumulatorowa szlifierka oscylacyjna GSS 18V-10 Professional ułatwia użytkownikom pracę wymagającą trzymania narzędzia nad głową oraz pracę w miejscach trudno dostępnych. Umożliwia także łatwiejsze szlifowanie delikatnych materiałów: brak kabla eliminuje ryzyko pozostawienia śladów lub uszkodzenia wykończonej powierzchni. Akumulatorowa szlifierka oscylacyjna jest dostępna w wersji z kwadratową płytą szlifierską lub ze wszystkimi płytami szlifierskimi.

Wszystkie cztery modele są wyposażone w efektywny system odsysania pyłu, który ma kluczowe znaczenie dla zdrowia użytkowników i trwałości elektronarzędzi. Pył jest odprowadzany albo do załączonego pojemnika na pył z mikrofiltrem, albo do podłączonego do narzędzia odkurzacza.
Sieciowe i akumulatorowe szlifierki oscylacyjne są już dostępne w sprzedaży. Wszystkie modele są dostarczane z różnym wyposażeniem standardowym, w opakowaniu kartonowym lub walizce L-BOXX (firma zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian).

Dane techniczne

Dane techniczne GSS 140-1 A Professional (zastępuje model GSS 140-1 Professional) GSS 160-1 A Professional GSS 160 Multi Professional GSS 18V-10 Professional
Moc 180 W 180 W 180 W 18 V
Prędkość obrotowa bez obciążenia 24.000 min-1 24.000 min-1 24.000 min-1 22.000 min-1
Wymiary (długość x wysokość x szerokość) 250 x 143 x 115 mm 250 x 143 x 80 mm 250 x 143 x 80 ew. 115/100 mm 200 x 140 x 115 mm
Waga 1,2 kg 1,2 kg 1,2 kg 1,5 kg (z akumulatorem 5,0 Ah)
Kwadratowa płyta szlifierska (115 x 107 mm) x   x x
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także