Naklejka zamiast obrazu

Naklejka zamiast obrazu - zdjęcie 1

Przy pomocy naklejek można łatwo i szybko samodzielnie udekorować ścianę. Z powodzeniem zastąpią obraz czy plakat.

Od jakiegoś czasu we wnętrzach dominują proste, geometryczne formy, co wnosi do wnętrz biurowych i mieszkalnych pewną surowość. Obserwujemy tendencję, by pomieszczenia były otwarte i przestronne, co powoduje inną organizację przestrzeni życiowej. Dążymy do tego, by we wnętrzach było mniej mebli i dodatków. W konsekwencji odsłaniamy ściany, których powierzchnię możemy dowolnie ozdobić. Ciekawy i efektowny sposób na dekorację ścian to, obok obrazów i plakatów, naklejki.

Szybki efekt w łatwy sposób
Atutem tego rozwiązania jest możliwość uzyskania ciekawego efektu w krótkim czasie i w bardzo łatwy sposób. Naklejenie wzoru na ścianie nie jest pracochłonne, podobnie jak jego zmiana, gdy nam się opatrzy. Naklejki są wykonane z matowej, błyszczącej lub welurowej, folii samoprzylepnej. Aby umieścić wzór na ścianie, należy odkleić papier ze spodniej części naklejki, przyłożyć arkusz do ściany, docisnąć wzór ręką lub wałkiem, a na koniec oderwać przezroczysty arkusz folii z wierzchu naklejki. Modne są wzory florystyczne czy geometryczne umieszczane na ścianie pojedynczo lub w dowolnych konfiguracjach. Można z nich tworzyć indywidualne kompozycje. Znajdziemy również naklejki z postaciami z bajek i zwierząt typowe dla pokoi dziecięcych. Właśnie z myślą o dzieciach, wyprodukowano szereg naklejek w pełnej gamie kolorystycznej i rozmiarowej, są też dostępne w sklepach naklejki fluorescencyjne. Naklejkami możemy ozdabiać nie tylko ściany pomalowane farbą, ale również powierzchnię płytek, których kolor czy faktura już nas znudziła.

Naklejki na ścianę w większym rozmiarze są nieco droższe, ale własnoręczne ozdobienie naszego wnętrza sprawi nam dużo przyjemności.

Naklejka zamiast obrazu - zdjęcie 2 Naklejka zamiast obrazu - zdjęcie 3

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Karina Trzcińska

Źródło: DKM Impresja

Polecamy Ci również

Zobacz także